şükela:  tümü | bugün
  • bir günlük eksikliği kişiyi yaşamdan soğutan muhteşem lezzetli fıstık ezmesi. evlerden, ofis çekmecelerinden eksik edilmemelidir.

(bkz: orgazmik yiyecek)
  • fıstık ezmelerinin nutella'sı.
    süper bir kıvama ve lezzete sahiptir.
  • türkiye'deki hali için (bkz: cif)

ne yazık ki kötü bir isim benzerliği, muhteşem fıstık ezmesini tenzih ederim.
  • ilk kasigi almamla beraber yuh dedirtecek derecede lezzetli, tuzu tam kivaminda, 5-10 kasikta baymayan ulan amerikanlar bu isi biliyo anasini satiym dedirten kalori bombasi kremamsi fistik ezmesi
  • work and travel'ci gençliğin olmazsa olmazlarından.
  • şu sıralar istanbul'da bulmanın neredeyse imkansız olduğu, enfes lezzetli bir üründür.
  • extra crunchy olanını yemek mümkün değil, tamam adından belliydi tanelerinin bol oldugu ama ekmeğe bile sürülmüyor ki bu yahu. siz siz olun creamy olanından vazgeçmeyin, koklamakla yetiniyorum nitekim.
  • amerika'da her evde bulunan, en eski ve en yaygın fıstık ezmesi markası. kıvamı ve tadı muhteşemdir. fıstık parçalarının olduğu crunchy ve sade creamy olan 2 ana çeşidi bulunur. 7-8 yaşlarında tanıştığımdan beri hastasıyım fakat benim gibi fazla fındık fıstık yeyince kabaran bir cilde sahipseniz temkinli yemekte fayda var. türkiye'de satılan yerli muadili gold kremfıstık kıvam olarak yanına yaklaşamaz. ayrıca 1-2 yıldır avrupa yapımı calvenin fıstık ezmeleri büyük marketlerde bulunuyor fakat tadı nasıl bilmiyorum. türkiye'de 2007-2008 civarı bir ara 3m migroslarda satılıyordu ama sonra raflardan kalktı. ankara'da amerikan pazarlarında her çeşidi bulunabilir. karum 2. kat ve kentparkta çağdaş marketin hemen yanındaki mağazada, ayrıca bahçelide bigosta vardır fakat biraz pahalı satarlar. en güzeli izmir caddesindeki amerikan pasajından almaktır. içeride 30-40 mağaza bulunduğundan bir kaç tanesine sorup en uygun fiyatlıyı almakta fayda var.
  • sadece fıstık ezmesi değil aynı zamanda nutella tarzı çikolata kreması da üreten über marka.

fıstık ezmeleri ve çikolatası birleştiğinde süper güç kalkanını oluşturup bünyeyi bir anda enerjiye boğabiliyor.