• senelerdir beklediğim fimlerden biri. (diğeri de tepenin gözleri ve resident evil idi.) jigsaw'ın 27 ekim de çıkacak olan 8. filmi. iyi de olsa kötü de olsa bu filmi kesinlikle sinemada izleyeceğim. fragmandan gördüğüm kadarıyla filmin geriliminde bi eksilme var gibi. testere dediğin bol kanlı, empati yaptıran, tırnak yedirten bir film, bu da inşallah öyle olur. basit ölümlerle geçiştirmeler, sırf film çekelim diye çekmiş olmasınlar inşallah. hayal kırıklığına uğramak istemiyorum. yeni fragman da testere jeneriğinin olacağına inanıyorum, olmalı da.
  • filmin genel halini filmin fragmanındaki dayı gayet güzel özetlemiş.

(bkz: no that's not creepy at all)
  • yeni serisi merakla beklenen. 2017 korku filmi açısından bereketli geçecek gibi. chuckyy, it, annabella, insodous gibi fimler ilaç gibi gelecek.
  • açıkcası serinin 1. si muhteşem, 3. iyiydi. ama insan bir ümitle 8. yi bekliyor işte. kaçırmam.
  • az önce izlediğim film.

uzun uzun yazmaya gerek yok. seriyi çok seven biri olarak diyebileceğim tek şey var: berbat bir film. uzak durun.
  • dün akşam izlediğim film. saw serisini 4'den sonra izlemeyi bırakmıştım. doğru bir karar olduğunu dün tekrar anladım.
    gerilim yok, heycan yok, sırasıyla kimin öleceğini biliyorsun zaten, filmin sonu da berbat bağlanmış.
    bir de 10€ verdim sinemaya, günün kuruyla 44tl. gerçekten harcadığım parama ve zamanıma acıdım.
  • sinemia ön gösterimi ile izlemiş olduğum film. iyi mi kötü mü olduğuna karar veremedim hala ama sanırsam kötüden yana kullanıcam. tam testere filmi gibi değildi. bir şeyleri garipti işte, adlandıramıyorum. gelelim spoilera.

--- spoiler ---

dediğim gibi. öncekiler gibi değildi bana göre film. filmdeki tuzaklar o kadar şansa yapılmış ki. o karaktere ait tuzak o karakterin yapacağı harekete göre düzenlenmiş. başka biri de denk gelebilirdi o tuzağa. sıralama olarak gidersem, iğne tuzağında kadın karakter biraz daha soğukkanlı olabilse ihale kendisine kalmayabilirdi. he gene ölürlerdi ayrı mesele ancak başkasına kitleyebilirdi. işe yarayanı en son kendisine enjekte edebilirdi. yine ayağa kopan adamın o hamleleri yapacağına göre planlamıştı tuzağı. adam kapıya yönelmese o tuzağın hiç bir önemi kalmayacaktı. liste böyle böyle gidiyor. akla yatmayan yerler yaratıyor haliyle. sonunu da ben açıkçası tahmin ettim. fazla karakter olmadığından ve seri geçmişini dikkate aldığımızda filmin sürprizlerini nerelere sakladığını artık biliyoruz. o müziği çaldırmak için bizi terst ayakta yakalamak zorundalar. bu şekilde düşününce ben filmin sonunu saklayamadıklarını düşünüyorum.
    --- spoiler ---

izlerken yine keyif aldım. ön gösterim olduğundan reklamsız şekilde başladı film ve ara vermeden devam etti. 1 saat 20 dakikada falan film bitti zaten. beklentiyi minimumda tutmak gerek izlerken. 7 film izledik sonuçta, 8. ye gelen zaten bu seriyi sevdiği için geliyor demektir. ancak ben ilk defa izlerken ne gerildim, ne de şaşırdım. belki de büyümemle alakalı ancak durum bu. evde de rahatlıkla izlenebilir film. sinemaya gitmek isteyenlere de bu haftalık alternatif işte.
  • testere serisini sevenlerin tekrar aynı tadı yakalayacakları bir film olmuş, hele finaldeki kurgu akıllara zarar, çok iyi .
  • izledigim en kotu testere seris filmi siralamasinda 7. film ile birincilik yarisinda burun buruna gidiyorlar.

7. film bundan belki bir tik daha iyi olabilir, zira onda en azindan gecmis filmlere yonelik senaryo kaynakli bindirmeler yer aliyordu. genel konsepti ve john kramer felsefesini anlamak icin gerekli bir film idi. sadece kurgu, tuzaklar ve oynayan diger karakterler cok boktandi.

bu film ise hem gecmis olaylara dair hicbir olay barindirmiyor hem de oyunculuklar inanilmaz kotu. tobin bell dahi tek basina kurtarmaya yetmemis, resmen 3. sinif amerikan yapimi gore filmi seyrettik. doktor abla disinda filmde beni ceken hicbir sey olmadi.
  • yine şu güzelim nickimin hakkının verilemediği film.

çok zorlama senaryo, haliyle sürüyle mantık hatası barındırıyor.

--- spoiler ---

cengiz han'ın tahmin edilen torun sayısı kadar jigsaw'ın yardımcısı var sanırım. saw'ı kurtarabilecek tek senaryo; tüm yardımcıların flashbacklerinin olduğu bir film çekmek olur. bunu mantıklı çerçeveye oturtabilen bir senarist olsa bu dandik filmler çekilmezdi gerçi.

--- spoiler ---

edit: ayrıca parasızlıktan mıdır bilinmez başrolde fox tv haber sunucusu ismail küçükkaya'yı oynatmışlar galiba.*
hesabın var mı? giriş yap