şükela:  tümü | bugün
 • kendilerine attığım: 'la ürün çok pahalı buralarda, bi güzellik yapsanız da; yurtıdı$ından getirticez diye götümüz çıkmasa?' $eklindeki mail'ime an itibariyle cevap verildiğini gördüm. özünde iyi insanlar oldukları açık.. $öyle ki:

  dear ateistanbul**

  thank you for interest in our products.

  the issue with the pricing is coming from the turkish legislation actually, because the taxes for importing alcohol are very high (almost 300%). otherwise a jim beam bottle would be around 15 euro.

  i hope this issue will be solved soon, but it is something not depending on beam global …

  best regards,

  alina irimiea

  area manager
  beam global international ltd.
  10 stefan cel mare street, 18a, apart 12
  021141, 2 bucharest, romania
  tel / fax office : +4021 210 7254
  mobile : +40722 260 777

  alina abla özetle $unu diyor: bizim elimizde olan bir $ey yok.. neredeyse %300 vergi uyguluyor senin ülken bize; $ayet biraz insancıl bir oran olsaydı, orada da 15€ civarına satmamız i$ten bile değildi. ha bu arada adresimi ve telefonumu bırakıyorum, bizim buralara uğrarsan (bölge sorumlusu olduğu için romanya'da) bana gel bükre$ meydanın iki sokak a$ağısındayım.. iki duble bir $eyler içeriz, ofisin telini de verdim ama belki i$ çıkısı falan gelirsin diye cep de var.. öptüm bye .)
 • jack ile kiyaslanmasi gereksiz olan bourbon whiskey. cunku jack bir bourbon degildir.
 • eski şirketimde akşam saatlerindeki toplantılarda eşlik ederdi, süper kararlar alırdık. şirket iflas etti daha sonraları.

  bununla güzel bir kokteyl yapıyorum:

  2 cl jim beam
  2 cl southern comfort
  2 cl amaretto
  2 cl limon suyu
  kırık buz

  hepsini shaker'da karıştırıp bardağa koyuyorum, bazen üzerine portakal suyu ekliyorum.
 • başıma bir şey gelmeyecekse tadını jack daniel's'tan daha çok sevdiğim viskidir. jack daniel's'ın yarattığı inanılmaz bir algı var ama jim beam'in içimi bence daha keyifli. yani tabi bu da görecilidir. bana göre en azından.
 • 2 hafta önce kutulu mutulu 70'lik şişesini venedik il sınırları içerisinde bulunan kocaman bir marketten, -duty free fiyatından bile ucuza- 11 euroya aldığım göbek atma sebebim olan bourbon markasıdır. türkiye'deki satış fiyatı ise resmen içler acısıdır. bazı marketlerde daha 3-5 tl farkemekle birlikte çoğu tekel bayiinde aynı şişenin fiyatı 80 tl civarındadır.

  bu bahsi geçen kocaman markette 70'lik smirnoff votka 7 euro, 70'lik baileys 9 euro, 70'lik, -tadını bir türlü sevemediğim- johnnie walker red label 9 euro gibi fiyatlara sahipti. buradan çıkardığım sonuç şu; arkadaş bu memlekette alkol zaten yasakmış!
 • diğer viskilere oranla daha yumuşak bir içimi var birde erotik çağrışımlar barındıran, loş bir ışık ve içeriğe uygun müziklerle aşık olunduğu vakit denemek için heveslendiren hoş bir videosu dolanıyor..

  şöyle ki;

  http://www.youtube.com/…v=lgj4aq-zkey&feature=share
 • fiyat/performans olarak muhteşem bir bourbon. bana kalırsa klasik jack daniel's viskiden kat be kat iyi.

  vanilyalı lezzeti yanı sıra denegeli bir meşe koku ve aroması var.

  amerikan viskisi severlerin mutlaka denemesi gereken bir lezzet.

  edit: diğer viski yorumlarım için (bkz: #60703155)
 • 182tl ne be diye sırıttığım bourbon viski. sofya'da 28 levadan 15 levaya indirime girmiş. evet buradaki indirimler türkiye'deki gibi göstermelik değil, gerçek indirim. burada maaş aldığım için 15 lira gibi düşün sen onu. hadi türk parasıyla düşün 49tl. efes'e de ayıp olmasın diye baktım 79 kuruşa pardon stotinkiye düşmüş 1 kutusu. hadi türk parasıyla olsun bari, o da 2.4tl. o da taşıma ücreti, tırların mazot parası, vergisi, ekstra işçi parası, depo parası vs hepsi dahil fiyatı. burada yüzüne bakılmıyor severek içtiğim, kutusu 10-11tl olan efes'in. şimdi zaten anlıyorum yüzüne bakılmamasının sebeplerini. hey gidi ülkem hey. ben de bakmıyorum yüzüne zaten stella varken. geçerken yan gözle bakıştık o kadar.
 • beyaz milka ile birlikte tüketildiğinde metabolizmayı endorfine doyurduğundan, bu ikilinin süregelen kullanımında organizmada ba$ka $eylerden alınan hazzı azaltma gibi bir yan etkisi var. hatta bu konu hakkında bir adet çin atasözü mevcutmu$:

  ''dünya üzerinde 15 €'ya sahip olunabilecek en güzel $ey 1 litre jim beam'dir; ancak yanındaki milka ile birlikte evrendeki en güzel $ey olacağı da hakikatin ta kendisidir.''

  kantarın topuzu kaçınca da: ''tamam abartmı$ olabiliriz; ama haklılık payımız da yok değil.'' dediği rivayet edilir ba$ka bir çinlinin; ama o atasözü olacak kadar itibar görmemi$tir.
 • biricik bourbon viskimizdir.bourbonu ilk urettiklerini ve adini koyduklarini iddia ederler. lakin ilk uretimleri 1795 lere kadar gider. 2000'deki tiamat konserinede sponsorluk etmistir bu marka.bardagi 1 milyondan satmislardir icerde. (bkz: tiamat)