şükela:  tümü | bugün
  • "i wish everyone could get rich and famous and everything they ever dreamed of so they can see that’s not the answer"
    jim carrey
  • buna kötü oyuncu diyeni evimden kovarım. vallahi billahi kovarım.
  • 1996 yılında kendisine rezalet bir ingilizceyle mektup yazmış, amerika'ya posta göndermenin pahalı olması sebebiyle de gönderememiştim.

mektupta da zaten budala dedektif filminin ne güzel olduğunu, benim de budala dedektif olmak istediğimi falan tarzanca anlatmaya çalışıp, kendim ve onun yanyana resimlerimizi yapıştırmıştım, iyi ki bende kalmış.
  • çocukken bu adama mektup yollamıştım da, karşılığında siyah-beyaz kocaman bir fotoğrafı gelmişti; spank you very much imzalı.
  • çok net bir şey ifade edeyim. iddialaşma değil bu ama türkiye'deki en ciddi hayranıyım ben bu adamın. ben ciddi değilim. ciddi şekilde hayranım. hoş ciddi de olduğum zamanlar vardır. ama ifade etmek istediğim şey ben bu adama aşıktım. ama öyle böyle değil, bired pite aşık olmak, kurt cobain posterine bakıp ağlamak gibi değildi olayım. yani tahminlerinizin çok ötesinde aşıktım. ve bu adam göründüğünden çok çok daha derin bir adamdır. hani sadece acayip mimikli filmlerini izleyip hayran olanlar için komedyendir ama birkaç röportajını okuduğunuzda ciddi aşmış bir adam olduğunu anlarsanız. benim hayatımda çok acayip etkileri vardır. aslında 2002'den beri bu sözlükteyim, cesaret edip de başlığına yazamadım. hala yazarken bile çekinerek yazıyorum. tiviti'de hesabı var. mention filan yapsam cevap verse filan ne olur bilmiyorum. benim için çok uzakta, soyut, hayali bir herifti, iyiydi böyle. şu teknoloji olmayaydı iyiydi. hiç de böyle hayranlıkların kalemi insan değilimdir, öyle ünlülere gebereyim filan hiç olmadı ama bu adam çok farklı benim için. gidip ekşi itirafa yazsaydım keşke. geldim burada ergen kızlar gibi bıdıbıdı. keşke sözlüğün de msn gibi çizim şeysi olsa, kalp filan da çizerdim. madem rezil oldum tam olayım. velhasılıkelam ciddi bir aşktır benim için kendisi. daha da dayanamazsam artık hisli hisli döktürürüm yine ahahah
  • doğum günü için bir hayranı filmlerinden sahneleri kesip montajlayarak harika bir video ortaya çıkartmış. jim carrey'in ne kadar usta bir sanatçı olduğunu bir kere daha görüyoruz videoda.

http://vimeo.com/35167016
  • olağanüstü bir mimik sanatçısı, usta bir komedyen. yes man en sevdiklerimden biri, benzeri olmayan bir aktör. amerika'nın kemal sunal'ı diyorum ben ona.

(bkz: amerika'nın kemal sunal'ı)
  • çoğu köpük holivud ünlüsünün aksine; komedi, dram ve gerilimde aynı derecede başarılıdır. akasya durağı'nda bile oynasa izlerim.
  • aşağıdaki sözünü çok beğendiğim oyuncu:

"dilerim herkes bir gün zengin ve ünlü olur ve hayalini kurduğu her şeye kavuşur; böylece aranılan esas cevabın bu olmadığını anlar."
  • jim için için sen abartılı oyunculuk yapıyorsun diyerek onunla dalga geçen tecrübeli rol arkadaşına gülüp haklısın diyen, hatta ona sarılarak içtenliğini kanıtlayan kanada kökenli sevimli yarı çatlak komedyen.