şükela:  tümü | bugün soru sor
 • the office dizisindeki platonik oğlan. severek izliyoruz kendisini.
 • the office'in kepçe kulaklı, koca burunlu, koca çeneli, kırpık saçlı, zeki, komik, pek bir şakacı ve nüktedan pek bir aşık kişisi. mümkünse pamuklara sarılıp sarmalanarak yüzyıllarca saklanması gerekenlerden.
 • adamcağıza the office izlerken o kadar derin br hayranlık duymuşum ki;
  bugün rastladığım bir csi bölümünde kendisi şüpheli olarak yargılanıyordu, "ya" dedim... "bu adam katil falan olamaz" ve ekledim, "jim olm sen biraz gezmeye gelmişsin las vegas'a ama hadi bak bu soruşturmadan aklan hemen evine, dunder mifflin'e, geri dön"...
  öyle sevgi doluyum öyle seviyorum bu the office karakteri herifi

  --- spoiler ---

  peşin edit: aklandı hayvan

  --- spoiler ---
 • 6 sezondur büründüğü cadılar bayramı kılıkları:

  s02e05 - halloween : 3-hole punch jim : her zamanki gömleğine üç adet siyah, yuvarlak kağıt tutturmuştur.
  s05e05 - employee transfer : dave : hello my name is etiketlerinden birine dave yazmıştır.üzerinde yine tipik kıyafetleri bulunuyor.
  s06e07 - koi pond : facebook : suratına book yazmak suretiyle facebook olmuştur.bu darryl philbin tarafından bookface olarak yorumlanmış, jim de ünlü arkadaşlık sitesi bookface olduğunu teyit etmiştir.burada da günlük kıyafetiyle görüyoruz.
 • 7. sezonda cadılar bayramı kostümü giyen adamceğiz. *
 • kötü bir espriden veya michael'ın herhangi bir konuda saçmalamasından sonra yavaşça kameraya dönüp attığı o donuk bakış her defasında güldürür mü? her defasında güldürüyor. belki michael ya da dwight kadar komik değil, hatta hiç komik değil kendisi, çoğunlukla komşunun uyuz çocuğu rolünde ama kameraya attığı o bakış sahnesi 20 dakikalık dizide en çok güldüren sahne.
 • olsa olsa the office'i eglence icin degil, zorla izleyen bir bunyenin kiskanabilecegi karakter. koskoca dizinin eglence ve romantizm faktorlerinin neredeyse en buyuk icerik saglayicisi olan bir karakteri kiskanmak abukluktur. bir ara sirf pam-jim-dwight uclusu icin izliyordum.

  eglence dizisindeki karakter kiskanilir mi yae? adam eglenmek icin izleyecegi diziden bile bir kiskanclik, bir fesatlik cikartacaksa izlemesin zaten dizi/film vs.

  --- spoiler ---

  jim halpert'in hikayenin akisinda bazi faktorlere ne kadar katki sagladigi kendisinin oteki branch'e transfer oldugu bolumlerde gozlemlenebilir.

  --- spoiler ---
 • bugun eve donerken ve gun icerisinde kendimi icerisinde buldugum absurd ofis dramalarinin bir degerlendirmesini yaparken aklima kameraya mimiksiz bakislariyla gelen karakter. bir tomar luzumsuz dramanin ofis ortaminda zuhur etmesi sonucu insan gercekten bir yerde kamera olsa da bos bos baksam diye ariyor.

  o hareket, nasil diyeyim, boyle rahatlatici bir trip. bir seye sinirlendiginde veya kafana yatmayan bir yaklasimin* arkasindaki rasyonelizasyon surecinin nasil baslayip gelistigini hayal dahi edemediginde (karsindaki kisinin "mantik yurutmesi" tamamen mantiktan yoksun bir yapida ise) bir kameraya hafifce donup bos bos bakacaksin. bir nevi sakinlesme rutini.

  bir de legolas'in "internally screaming" bakisi var. o da iyi gidiyor.
 • her ofiste en az bir tane bulunsa keşke dediğim sevimlilik abidesi.

  http://img3.wikia.nocookie.net/…images/9/9a/jim.jpg
 • sezonlar ilerledikçe gözümde sevecenliğini yitiren the office karakteri. michael, dwight, kevin, creed, ryan, angela varken jim sıradan kalıyor biraz.