şükela:  tümü | bugün
 • apollo 13'un me$hur astronotu.
 • apollo 8 'de komuta modülü pilotu olarak 6 günlük ay seyahatında görev yapmış, daha sonra apollo 13 'ün komutasını yapmıştır. apollo 13 'ün gerçekten sans eseri dünya geri dönmesinden sonra bir daha uzaya çıkmamıştır. nasa 'ya girmeden evvel amerikan hava kuvvetlerinde başarılı bir subay olarak görevlerde bulunmuş ve ikinci dünya savaşı sırasında japonya üzerinde aktif görev almış ve savaş uçağı kullanmıştır.
 • 6 mart (yarın) saat 16.30'da çukurova üniversitesi'nde arkadaşları ile birlikte söyleyişiye katılacak olan apollo 13'ün kumandanıdır kendisi.

  yer : çukurova üniversitesi - mithat özhan amfisi.
 • breaking bad'in ünlü avukatı saul goodman'a acayip benzeyen astronot.

  *jim lovell
  *saul goodman
 • 1970’te ay’a inme ve orada jeololik araştırmalar yapma hedefiyle yola çıkan ama oksijen tankının patlaması sonucu zar zor dünyaya dönebilen apollo 13 görevinin astronotu.

  sonrasında kendisi ile yapılan bir röportajda şöyle bir hikaye anlatıyor. ölüm kalım mücadelesi vererek, kapsülü pasifik’e indirdikten sonra lovell’a bir konferansta ‘başka bir nasa görevinde yer alacak mısınız?’ diye sorulmuş. o da onu izleyen nasa yönetimi yanındayken ‘evet düşünüyorum’ demek için harika bir fırsat bulduğunu düşünmüş. sonra dinleyiciler arasında bir elin baş parmak aşağı halde kalktığını görmüş. bu kişi eşiymiş. dolayısıyla hayır diyerek bunun son uçuşu olduğunu söylemiş.
 • aya ayak basma konusundaki cenabetliğini herkesin malumu apollo 13 dışında da koruyan astronot kişisi. şöyleki: apollo 11 de neil armstrong'a ilk aya inişte uçusun komutasının onda olacağı söylendiğinde, ekipte buzz aldrin'in ona eşlik edeceği söylenmiş. ancak, isterse jim lovell'i alabileceği belirtilmiş. neil, bir süre düşünüp bu tür bir pozisyonun lovell için küçük kalabileceği, onun başka bir apollo uçusunda komuta alması gerektiğini belirtmiş. buzz aldrin ile de sorun yaşamadığını söylemiş. nihai olarak olan gene bahtsız jim'e olmuş.
hesabın var mı? giriş yap