*

şükela:  tümü | bugün
 • kısa pantolonlu, gözlüklü, yere yakın bir çocuğu yönetiyorduk bu oyunda. sound sample bolluğu ve bol renkli olması en önemli özellikleriydi, ayrıca turrican ii'yi çağrıştırırdı. müziklerini chris huelsbeck'in yapmış olması da bir diğer artısı tabii. hakkatten de, bayaa eğlenceli bi oyundu, jet pack takıp, umarsızca uçtuğu bölümü severim, sprite'i bol diye...
 • arka planlar baya hoştu, bi de bi bölümde yandan, bi bölümde üstten görme olayları o zamanlar pek yoktu. sevdirtmişti kendini.
 • bir ba$ka mukemmel amiga platform oyunu. kuzenimle yazlarimizi panco ve kola e$liginde amigaya verdigimiz yazlarda bizi hasta etmi$, bolum gectigimizde orgazmdan orgazma ko$turmu$ guzel muzikli oyun..
 • seneler sonra bile müziklerini deli gibi aramama sebep olan eski amiga oyunu. (1. levelin müziğini tek geçerim)
  özel hareket vardı : fire tuşuna basılı tutarak arkamızda bir enerji dalgası oluştup,tuşu bıraktığımızda bu enerji dalgasını ateş topları halinde etrafa yayıyorduk.bu hareket bölüm ortası ve sonu canavarlarına karşı çok etkiliydi.trainer'lı versiyonunda özel hareket sınırsız olduğu için oyun daha zevkli hale gelirdi.
 • pc versiyonu amigaya göre oldukça sönük kalmış en başarılı platform oyunlarından biri.

  (bkz: yo joe)
 • 2 disketlik amiga oyunu..
 • ne yapılması biliniyorsa oldukça basit bir amiga oyunu. yoksa tam bir ölüm. ekran 20-30 piksel kadar kaydırılır, gelen adamlar vurulur, sonra bi daha accık sağa gidilir, gelen adamlar vurulur... ve bu böyle boss'a kadar devam eder. bosslar zaten birbirinin aynısı (görünüş olarak değil ama hareket biçimi olarak) olduğundan fazla zorlanılmaz. jetpackli bölüm belki kasar ama o da o kadar zor değildir aslen...
 • piyasada 2 çeşit kopyası gezen bir platform oyunuydu.. bir kopyası ana menüye gelip orda kilitli kalırdı ve hiç bir tuş işlemezdi, ikinci kopyasında ise herşey normaldi.. password kısmına klavyeden rastgele birşey sallayıp küt diye ileriden bir bölüme başlama ihtimaliniz çok yüksekti.. hem turrican tadında platform bölümleri, hem alien breed tadında yukardan bakmalı bölümleri, hem de r-type tadında shoot'em right bölümleri mevcuttu.. amiga'dan pc'ye transfer olan efsane oyunlardandı.. amiga versiyonu daha civcivli olsa da pc, amiga'nın parallax scrolling konusundaki kabızlığına sahip olmadığı için pc versiyonu daha dinamikti..
 • winuae vesilesi ile hasret giderebildiğimiz mükemmel platform oyunu. hakkında girilen entry'lerin sayısının azlığı üzmüştür, ama içerikleri sevindirmiştir. loriciel firması tarafından 1992 senesinde amiga versiyonu piyasaya sürülmüş, tam ismi "jim power in mutant planet" olan oyundur. o zamanlar canlı canlı yaşadığımız "grafik devrimi"nin önemli bir parçası olan yapım olmakla birlikte, muhtemelen o zamana dek duyduğumuz en başarılı müziğe sahip oyunlardan biridir. eşyanın tabiatı gereği; yazlık ortamında amiga-buddy'ler ile oynandığı zaman daha bir sürükleyici olan ve güzel anılar bırakan oyundur. aynı jenerasyonda bulunduğu ağabeyleri rick dangerous veya pp hammer kadar kolay olmayan platform oyunudur, cheat kullanmadan bitirmek için gerçekten iyi bir gamer olmanız gerekir. pc versiyonu, amiga versiyonundan şüphesiz daha sönük olan, ilk tanıştığımız amiga versiyonu ile 22 sene sonra hala aynı keyif alınarak oynanabilen oyun.

  ekranda pixel sayılan yıllardan bugünlere gelmiş nesil için, manevi açıdan hazine değerinde olduğu gerçeği su götürmez olan yapım.
 • internetteki "allahını seven biri bunun metal coverını yapsın" isteklerini farkeden melodik metal grubu against decay oyunun tema müziğini epik bir şekilde coverlamış, merak edenler buraya tıklasın bir zahmet.