şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: i'd do anything for love)
  (bkz: total eclipse of the heart)
  (bkz: it's all coming back to me)

  taze beyinlerde onarilmasi guc izler birakmis adamdir.
 • sağda solda yazdığına göre arada sırada kapanarak, kendini;
  "gelmiş geçmiş en iyi aşk şarkısını yazıcam" gibi acayip takıntılara
  teslim eden şahıs.
 • "all that jim steinman knew about the studio was that he didn't like the colour of the carpet."

  joe elliott
 • meat loaf'un söylediği şarkıları yazan efsane müzisyen. sahne adamı meat loaf olduğu için jim steinman maalesef hakettiği ilgiyi görememiş, esasında jon oliva kadar hürmet edilesi bir şarkı yazarıdır. 90'larda mtv seyretmiş neslin iyi bileceği `objects in the rear view of mirror may appear than they are` , i'do anything for love şarkılarını da jim steinman yazmıştır. yani meat loaf'u meat loaf yapan adamdır. total eclipse of the heart bile bu adamın şarkısıdır. hastasıyız.

  everything louder than everything else şarkısının başındaki efsane rock'n roll tiradını jim steinman atar, şarkının geri kalanını meat loaf söyler. tiradın arkasında, ağır drama uygun olarak dies irae'ye benzer bir şeyler duyulur. uzun yıllar beraber çalışmışlar, bir ara ayrılır gibi olmuşlar (meat loaf'un ağır depresif halleri sebebiyle) sonra tekrar barışmışlardır. kendi tarzını 'wagnerian rock' olarak isimlendirir. jim morrison hayranıdır. piyano çalarken lepiska saçlarının arasından sivri burnu gözüken, bol fırfırlı barok gömlekler giyen, egzantrik, karizmatik bir abimizdir.
 • 73 yaşında vefat eden besteci, söz yazarı.
 • heavy metal müziğe bir yerlerden dokunmadan göçüp gitmesi talihsizlik olan müzik adamı. isim babası olduğu "wagnerian rock" akımı kapsamında himayesine alacağı gruplarla farklı bir hikaye yazabilirdi. lakin, okuduklarımdan anladığım kadarıyla baya şahsına münasır bir kişilikmiş. dünyalığını çok öncelerden yaptığı için keyfe keder takılan bu abimiz def leppard ile hysteria albümünü kaydetme şansını da gevşek çalışma disiplini sebebi ile tepmiş. joe elliott'ın dediğine göre yine de güzel bir tazminat almış *

  prog / power metal grupları ile pek yolu kesişmemiş olsa da bu akım müzisyenlerine örnek teşkil ettiği kesin. tobias sammet, vefatı üzerine jim steinman'a hayranlığı ve saygısını dile getiren bir mesaj yayınlamış. paul o'neill kendisi hakkında ne düşünmüştür acaba diye bakarken aralarındaki benzerliğin sadece benim gözümden kaçmadığını fark ettim görsel *.
 • kaybettiğimizi yeni öğrendiğim rock n roll'un kutsal adamı.

  ulan hep gidiyorlar da yerlerine bir tane gelen olmuyor ilaç niyetine.

hesabın var mı? giriş yap