• (bkz: jim carrey)*
  • tam adı "james albert varney jr." olan aktör. genç yaşta başladığı oyunculuk kariyerini sonuna dek sürdürdü. her ne kadar dahi denecek kadar yüksek bir iq'ya sahip olsa da hafif gerzek ernest karakterini canlandırmaktan asla vazgeçmedi; bu yüzden pek çok insan onun da ernest gibi olduğunu düşündü. 17 filmde karşımıza ernest olarak çıkarak kah güldürdü, kah "ulan yine mi ernest" dedirtti. gel gelelim sağlam bir tiryakiydi ve akciğer kanserine yakalanması kaçınılmazdı. kanser olduğunu öğrendiğinde sigarayı anında bıraktı ama iş işten geçmişti artık. tennessee'deki evinde sabaha karşı öldüğünde "ernest the pirate" adlı son filmini tamamlamak üzereydi. büyük ölçüde tamamlanan filmin piyasaya sürülüp sürülmeyeceği ise hala belirsizliğini korumakta.

yıllar sonra gelen edit: merak eden var mı bilinmez ama yine de açık nokta kalmasın; ernest the pirate projesi iptal edilmiş ve film tarihin tozlu sayfalarına gömülmüştür.
  • roseanne'de de boy göstermişliği vardır. (neyse ki ernest olarak değil de prince carlos olarak çıkmıştır karşımıza)
  • salvador dali'ye benzettiğim aktör. amerika'nın kemal sunal'ı bir nevi. ikisi de aynı yıl rahmetli oldular.

http://destructo.org/tt/3ninjas/jim_varney.jpg
  • ernest karakteriyle gönüllerde taht kurmuş 2000 yılında aramızdan ayrılmış olan benim çocukluğumda yeri benim için bambaşka olan büyük aktör.. her ne kadar imdb denen oy mafyasına göre filmleri 5 ten fazla etmese de benim gözümde hepsi 8'dir. keşke ernest the pirate filmini izleme şansımız olsaydı ve ernest p. worrell'ın gerzekliklerini son bir kez daha görebilsek ama insan her istediğini elde edemiyor.
hesabın var mı? giriş yap