şükela:  tümü | bugün
 • 2011 nba draft'ında chicago bulls tarafından 30. sıradan seçilen marquette forveti.
 • "chicago seçtiyse vardır bir bildiği" dediğimiz oyuncu. hatırlatalım fenerbahçeli bojan bogdanovic de butler'ın hemen arkasından miami heat tarafından 31. sıradan seçildi. bir başka deyişle chicago onun aynı yaştaki bogdanovic'den nba seviyesinde daha iyi bir oyuncu olacağını düşünüyor. bekleyip göreceğiz. son 5 yıldaki oyuncu seçimlerine bakılırsa chicago'nun haksız çıkması şaşırtıcı olur.
 • nba'de forma bulduğu ilk 19 dakikada 16 sayı, 6 ribaund üreten çaylak.
 • luol deng, jr.

  hatta deng'in yokluğunda deng gibi maç başına 50-60 dakika civarı süre alıyor. tabi deng yüksek dayanımlı çelikten yapılma olduğu için çok fazla maç kaçırmasını beklemiyoruz.

  butler'a dönersek, şimdiden çok iyi bir perimetre savunmacısı olacağını görebiliyoruz. bol sıfırlı kontratla arasında sadece dış şutu var. sabah akşam oturup üçlük çalışırsa bulls organizasyonun önemli bir parçası olur.
 • adamın hası.

  henüz ikinci senesinde olmasına rağmen inanılmaz soğukkanlı. clutch zamanlarda free throw olsun, normal şut olsun tereddütsüz atıyor. ayrıca muazzam bir savunmacı. şimdiye kadar wade, carmelo ve dün gece de kobe bryant'ı oldukça iyi savundu. ciddi anlamda üçlüğünü geliştirirse, tarzı paul george u andırmıyor değil.

  artık deng'in 40+ dakikalar oynamasına gerek yok. yokluğunu harika değerlendirdi. rotasyon için çok önemlibir parça haline gelecek bu çocuk. ayrıca gar-pax ikilisini ayrı bir tebrik etmek gerekir. son zamanlardaki draftları gayet başarılı.

  edit : chicago bulls taraftarının kendisine bakışı nasıl derseniz, aşağıdaki gibi derim. realgm forumlarından alıntıdır :

  " my love for jimmy butler is turning dangerously gay. "
 • daha bebekken babası aileyi terk etmiş, 13 yaşındayken de annesi "artık sana bakamıyorum" diyerek kapının önüne koymuş jimmy'yi. o da belirli süreler çeşitli arkadaşlarının yanında kalarak devam etmiş yaşamına ve son olarak lise son sınıftayken tanıştığı bir arkadaşının ailesi hem de 6 çocukları olmasına rağmen ona kucak açmış ve yanlarına almışlar. işte o günlerden bu günlere gelmeyi başarmış bir insanoğludur kendisi.
 • chicago bulls'un salih uçan'ı.

  tarzı deng'e benziyor. özellikle ikisi de sahadayken, takımın savunması anormalleşiyor adeta.

  https://pbs.twimg.com/…ia/bgaybjscmaa_x0b.jpg:large

  bu da dün geceden bir kare. bakışlara dikkatinizi çekerim. muazzam ötesi fotoğraf.
 • son üç maçtır 48 dakika oynuyor. bu üç maçta 15.3 sayı, 8.3 ribaund ve 4.3 asist ortalaması ile oynadı. ama asıl önemli olansa, tüm maçlarda rakibin en önemli oyuncularını savundu. brooklyn karşısında genellikle joe johnson'la birlikte deron williams'ı savundu. son miami maçında ise lebron'un başındaydı. lebron kenarda dinlenirken de wade'i savunuyordu. kendisinin iyi savunmacı olduğunu biliyorduk ama bu sene gösterdiği oyunla potansiyelinin daha iyisini vadettiğini bize gösterdi.

  yürüye dursun.
 • sakatlıklardan dolayı kıvranan kısıtlı bulls kadrosunda süresini iyiden iyiye arttırdı ve bu süreyi de çok iyi kullanıyor. yaptığı savunma bir yana çok kritik maçların çok kritik anlarında hücum anlamında da büyük katkılar yapıyor. clutch time dediğimiz anlarda eli titremiyor, serbest atışları çatır çatır sokuyor. daha ikinci senesinde geldiğinden beri kendisini çok geliştirdiğini söyleyebiliriz. savunma anlamında zaten çok başarılı, nets serisinde ve bugünkü miami maçında kusursuza yakın savunma yaptı. hücumdaki zayıflıklarını da zamanla kapatacağına inanıyorum, iyi bir görev adamı.