• daha bebekken kendisini terk eden bir babaya ve 13 yaşındayken kendisini sokağa atan bir öz anneye sahip basketbolcu. yaşadığı berbat hayat ve geçmişindeki bu dramlardan yılmayarak, dişiyle tırnağıyla bir yerlere gelerek halihazırda milyoner bir nba oyuncusu olmayı başarmıştır.

aslında oyun stilini pek sevmemekle birlikte her zaman kendisine saygı duymuşumdur. belki de milyarda bir ihtimalle yaşanabilecek bir hayatı, hırsıyla ve mücadele azmiyle tam tersine çevirmiştir. özellikle birkaç sene önce minnesota timberwolves antrenmanında yaptığı gövde gösterisiyle kendisine olan hayranlığım birkaç kat daha artmıştı.

o gün antrenmana gelen jimmy abimiz takımın genç yıldızları karl anthony towns ve andrew wiggins ile ufak çaplı bir sorun yaşar. onların maçlarda hırslarının olmadığını ve adeta koca bebek gibi olduklarını yüzlerine vurur. kendisine üçüncü yedek takımdan 4 tane basketbolcuyu seçer, karşısına da takımın as kadrosunun geçmesini ister. öyleydi böyleydi derken jimmy butler, kendi rezil takımıyla bu minnesotanın as kadrosunu eze eze yener. sonrasında takımın koçuna ve o rezil ettiği as kadro oyuncularına küfürler ederek antrenmanı terk eder, daha sonra da takasını ister.

hani amerikalıların "doesn't fuck around" diye bir tabiri vardır ya, işte jimmy butler öyle bir adamdır. boş konuşan bir adam değildir ve iş ciddiyken kendisiyle eğlenemezsin. bu tavırları bile günümüz laubali oyuncuları arasında ne derece saygıyı hakettiğinin kanıtıdır.

son olarak da bu sene çok iyi giden miami heat ile birlikte finalde görmek istiyordum kendisini ama iş artık biraz zora girdi. kalan 4 takım ve oyuncuları içinde, şampiyonluk yüzüğünü en çok hakeden ismin kendisi olduğunu düşünüyorum.
  • jimmy fucking butler.

playoff'a bile kalamaz denen takimi aldi, once dogu konferansini birincisini, sonraki tur besincisini eledi, simdi de ikincisiyle oynuyor ve deplasmanda iki mac birden kazandi. muhtemelen de eleyip finale kalacaklar.

finalde nuggets'i devirmeleri cok zor ama su adam bir yuzugu hak etti be. mutlaka almali. bu sene knicks'imin elenmis olmasina bile bu adam yuzunden uzulmedim.

mactan sonra roportajda grant williams ile olan tartisma neydi, sana ne dedi diye sordular. butler, "ben bu mücadeleyi, rekabeti cok seviyorum. play-off budur" gibisinden bir cevap verdi.

bu adamin en sevdigim yonu de old school basketbol oynamasi. fiziksel oyunda cosuyor, mucadele olunca cosuyor. genelde sakin bir oyuncu ama damarına bastılar mi coşuyor. 90'larin performanslarini izletiyor bize.
  • uzun bir süreden sonra minnesota timberwolves antrenmanına katılıp ortalığı dağıtan psikopat.

woj'un dediğine göre, antrenmana gelip, menajere, koça, towns'a, wiggins'e sataşıp, sonunda da rotasyonun en sonundaki adamları yanına alıp, ilk beş oyuncularına meydan okumuş, ve yanındaki dandik rotasyon oyuncularıyla as beşi ezdikten sonra da salondan çıkıp gitmiş.

nasıl bir hava basmaktır bu yarabbi. artık kaan kural için dikiz aynası hikayesinin yerini bu alır herhalde.
  • bu ara unutmayalım philadelphia 76ers bu arkadaşı gönderip tobias harris e max kontrat verdi
  • bu gece mvp'nizi sikime taşağıma sürdüm gelin alın diyen goat kere goat.
  • daha bebekken babası aileyi terk etmiş, 13 yaşındayken de annesi "artık sana bakamıyorum" diyerek kapının önüne koymuş jimmy'yi. o da belirli süreler çeşitli arkadaşlarının yanında kalarak devam etmiş yaşamına ve son olarak lise son sınıftayken tanıştığı bir arkadaşının ailesi hem de 6 çocukları olmasına rağmen ona kucak açmış ve yanlarına almışlar. işte o günlerden bu günlere gelmeyi başarmış bir insanoğludur kendisi.
  • kılları kadayıf olmuş lowry ve love, 5 tane undrafted adam ve adebayo ile nba birincisi bucksı eledi.
  • herhalde yakın nba tarihinde açıklaması en güç basketbolcudur. bunun sebebi sadece bugün 56 atması da değil. başka yollarla da 50 atabilirdi. playoff gelince işi ciddiye alıp savunmasını güçlendirenleri, top kayıplarını azaltanları, fiziğini daha çok kullanıp penetreyi artıranları görürüz. ama normal sezonda ortalama 2 maçta 1 üçlük sokan adam nasıl her playoff çatır çutur el üstü üçlük sokabilir abi??? adama resmen bilgisayar oyunu gibi yeni skill ekleniyor yahu. bir insanın şutu nasıl sadece playoffta üstelik en kritik dakikalarda 10 kat gelişiyor?!?!?!
  • jimmy'ler böyledirler. play offsuz yaşayamaz ölürler..
hesabın var mı? giriş yap