şükela:  tümü | bugün soru sor
182 entry daha
  • sixers’ın gelecek sene max contract vermemesi gereken, prime dönemlerini geride bırakmış sepetçi. covington ve saric’i bu sıkıntılı herif için göndermek büyük hataydı fakat butler’a verilecek 35 milyon ile hala iki tane iyi wing alınabilir. fultz ve smith dönünce de iyi ve gelişime açık bir bench kurulmuş olur.

daha kontrat yılında bile bu kadar sıkıntı çıkartan 29 yaşında bir adama 35 milyon gömülmez. daha şimdiden 25-26 yaşlarında oynadığı oyunu aratmaya başladı, bir de 34 yaşındaki halini düşünemiyorum. gittiği her yere sorun götürmeyi bir şekilde başarıyor. embiid ve simmons ile atışmaya da ufaktan başladı.

sixers ne yapıp edip hatasından dönmeli, bu adama max contract bağlamamalı.
  • kendisini dev aynasinda gordugu icin bu siralar gittigi her takimda toksik bir cevre yaratan basketbolcu. yine de top 15 oyuncudur, bunun altini cizelim. 14 senedir playoff yapamayan wolves'un kendisi gelince playoff yapmasi tesaduf olmasa gerek.

76ers'ta ben simmons ve joel embiid'in yaninda rakamlarinin dusmesi normal. jimmy butler ise hem en cok topu ben kullanayim hem de takim cok basarili olsun istiyor ki boyle bir dunya yok.

76ers kendisine max'i verecektir. jimmy butler'i sezon sonunda tekrar anlasma beklentisi ve umudu ile takas ettiler. yoksa dario saric ve robert covington'dan vazgecmezlerdi. evet aslinda 76ers icin bir dilemma soz konusu ancak, jimmy butler'a kontrat onermeyeceklerse o zaman iki tane 25 dakikalik kontratlari gayet guzel oyuncudan niye vazgectiler diye sorarlar adama. o yuzden kontratinin karsiligini veremezse jimmy butler, onu da o zaman dusunurler.

fultz-tatum takasi, markelle fultz'un anthony bennett seviyesine yaklasmasi kaybedilen sacramento kings pick'i, en buyuk division rakibini guclendirmek gibi bryan colangelo'nun 2 senede mahvettigi process'i tekrar canlandirmak zorundalar. nba'de star power kazaniyor. saric ile covington ile gelecegin yer bellidir, jimmy butler ile ise contender olursun. nba'de yeni kural ne kadar cok yildiz o kadar cok basari. ki basari icin 3 tane starin biraya gelmesi bir nevi norm gibi bir sey oldu.
  • dün oynanan atlanta hawks maçının son saniyelerinde önce double teamden çıkamayarak yaptığı top kaybı sonucunda rakibin öne geçmesini sağladı. ardından bitime 9,5 saniye kala alınan molada son hücumda brett brown'ın çizdiği seti beğenmediğini açıkça ifade etti. ve mola sonrasında içeri penetresinden sonra topu üçlük çizgisinin gerisinde boşta olan muscala ya da shamet'e göndermeye dayalı seti uygulamak yerine faul almaya gitti. bilinçli bir şekilde aldığı faulden sonra da serbest atışı kaçırarak maçın kaybedilmesine neden oldu.

durum sixers organizasyonu için yavaş yavaş ya butler ya brett brown noktasına doğru ilerliyor. şüphesiz bb'nin gitmesi sixers için hayırlı bir olay olacaktır. ancak öte yandan butler'ın kalmasının da sixers'a bir hayrı yok. sixers'a katıldığından beri 'the process'den geriye bir şey kalmadı. butler'ın max kontrat alması halinde takım içi durum butlerlı timberwolves'dan daha beter hale gelir.