şükela:  tümü | bugün
 • şu adamdan her ülkede bir tane olsaydı medeniyet 200 sene falan ilerideydi.
  çok net.
 • kendisini down sendromlu bir roger federer'e benzetmekte olan, edepsiz ve sınırı olmayan fırlama komedyen.
 • storytelling, observational ve one-liner gibi üç farklı temel stili çok güzel harmanlamış densiz komedyen..

  tümden bir ciddiyet ve umursamazlıkla seri bombalar yağdırırken bir anda gevşek bir samimiyete bürünüp uzunca bir zamanı seyirciye ağır laflar sokmakla geçirebilir; sonra 'geçen şöyle oldu', 'şeye dikkat ettiniz mi' gibi orta şeker devam edip işin ucunu ipe sapa gelmez terbiyesizliklere bağlayabilir; öyle ki gülerken hafiften suçluluk bile hissedebilirsiniz; edepsizliği bir an için bile elden bırakmaz ve en güzeli hiçbir şovunda kaliteyi düşürmez.. genelde deadpan takılsa da bolca mimik, acayip ifade ve hatta kahkaha kullanır.. hazırcevaptır, çok hızlı laf sokar, öyle kızardığınla kalırsın..
 • çok duru bir zihni olan birisi. her şey çok açık.
 • tarz olarak jim norton'ın one liner espriler yapan versiyonu gibi olan komedyen. netflix'e özel çıkardığı şovu jimmy carr funny business genel anlamda fena olmasa da sonlara doğru sürekli one liner espri yapması beni yordu. açıkçası herhangi bir şova katıldığında falan doğaçlama yaptığı esprileri veya seyircilerle atışması sırasında bulduğu cevapları izlemek, önceden hazırladığı esprileri izlemekten daha güzel. çünkü ne kadar hazırlıklı ve hazır cevap olduğunu en iyi oralarda gösteriyor. ama one liner espriler 1 saat boyunca arka arkaya duyulunca ne kadar iyi olurlarsa olsunlar bir süre sonra etkisini kaybediyor çünkü yorulmuş oluyorsunuz. belki de ben stand up gösterilerinde esprinin hikaye şeklinde anlatılmasını daha çok sevdiğimdendir bilmiyorum.
 • plastik gibi görünen yüzünde daima çok garip bir yüz ifadesine sahip zeki çevik ve akıllı irlanda asıllı komedyen.
  espiriler arası düşünürken, işlemcisinin son hız çalıştığını gözlerinden okuyabiliyorsunuz.
 • hiçbir kesimden en ufak lafını sakınmayan, bu yüzden sonrasında bol bol haberlere çıkıp özür dilemek zorunda kalan (takip etmeme rağmen ben bile birkaç tanesine denk geldim), "stand up'da böyleyse arkadaş arasında kimbilir neler anlatıyor" diye düşündüğüm aşmış ingiliz komedyen. dvd'lerinden birinde 15 yaşlarındaki bir ergen grubu ve çocuklardan birinin babasına mastürbasyon konusunda bir sarışı vardır ki gözümden yaş gelmişti. dvd'lerini şiddetle tavsiye ederim, yanılmıyorsam özellikle "jimmy carr - comedian" çok iyiydi.

  kendisi şovunu şöyle tanımlar: "this show is for people without a moral compass".
 • bu adamın suratındaki ifadeye kıl olsam da özellikle qi'da çok keyifli anlar yaşatmaktadır. birkaç örnek;

  http://www.youtube.com/watch?v=uxom0op3rwk
  http://www.youtube.com/watch?v=zleflyhwzae
  http://www.youtube.com/watch?v=cxqhsj7h8bu
 • daha 38 yaşında olup kara mizah olayında aşmış olan, sheldon cooper gülüşlü ingiliz komedyen. ten o'clock live'da charlie brooker'la beraber yarıp geçmiştir. dvd'lerinin edinilmesi tavsiye olunur.