şükela:  tümü | bugün
  • şu adamdan her ülkede bir tane olsaydı medeniyet 200 sene falan ilerideydi.
    çok net.
  • kendisini down sendromlu bir roger federer'e benzetmekte olan, edepsiz ve sınırı olmayan fırlama komedyen.
  • "kuran yakıldığı için eylemler olmuş. ben asla ve asla kuran yakmam. çünkü kindle'ım var. silerim direk..."

"müslüman intihar bombacılardan pek korkmuyorum çünkü onlar bu işi bir kere yapıyorlar ama hindu intihar bombacıları daha tehlikeli. reenkarnasyondan dolayı..."

gibi esprileri olan komedyen.

ek : göçmenlerin gelip bizim işlerimizi çaldığına ilişkin kaygılar var. ama bu ülkeye göçmen olarak gelen, bizim dilimizi konuşmayan bir kimse tutup ilk günde senin işini çalıyorsa belki de sen bir boka yaramıyorsundur.
  • storytelling, observational ve one-liner gibi üç farklı temel stili çok güzel harmanlamış densiz komedyen..

tümden bir ciddiyet ve umursamazlıkla seri bombalar yağdırırken bir anda gevşek bir samimiyete bürünüp uzunca bir zamanı seyirciye ağır laflar sokmakla geçirebilir; sonra 'geçen şöyle oldu', 'şeye dikkat ettiniz mi' gibi orta şeker devam edip işin ucunu ipe sapa gelmez terbiyesizliklere bağlayabilir; öyle ki gülerken hafiften suçluluk bile hissedebilirsiniz; edepsizliği bir an için bile elden bırakmaz ve en güzeli hiçbir şovunda kaliteyi düşürmez.. genelde deadpan takılsa da bolca mimik, acayip ifade ve hatta kahkaha kullanır.. hazırcevaptır, çok hızlı laf sokar, öyle kızardığınla kalırsın..
  • hiçbir kesimden en ufak lafını sakınmayan, bu yüzden sonrasında bol bol haberlere çıkıp özür dilemek zorunda kalan (takip etmeme rağmen ben bile birkaç tanesine denk geldim), "stand up'da böyleyse arkadaş arasında kimbilir neler anlatıyor" diye düşündüğüm aşmış ingiliz komedyen. dvd'lerinden birinde 15 yaşlarındaki bir ergen grubu ve çocuklardan birinin babasına mastürbasyon konusunda bir sarışı vardır ki gözümden yaş gelmişti. dvd'lerini şiddetle tavsiye ederim, yanılmıyorsam özellikle "jimmy carr - comedian" çok iyiydi.

kendisi şovunu şöyle tanımlar: "this show is for people without a moral compass".
  • plastik gibi görünen yüzünde daima çok garip bir yüz ifadesine sahip zeki çevik ve akıllı irlanda asıllı komedyen.
    espiriler arası düşünürken, işlemcisinin son hız çalıştığını gözlerinden okuyabiliyorsunuz.
  • son dvd'si laughing and joking'i an itibariyle bitirdiğim, offensive esprileriyle gülme krizlerine sokan ve ilk fırsatta canlı izlemek istediğim efsane ötesi ingiliz komedyen. çok fena hastasıyım.
  • çok duru bir zihni olan birisi. her şey çok açık.
  • offensive jokes olayında gervais'in bir adım önünde.

"hitler and pol pot did a manage to conduct an awful lot of medical research without harming any animals"
  • 17 sezondur devam eden 8 out of 10 cats adli tv show' unun sunucusu. iki masaya oturmus alti yarismacidan olusan show' da diger takim kaptani komedyenlerle birlikte igneleyici ve hiciv niteliginde sakalarin havalarda ucustugu, bilindik ingilizce kufurlere bolca rastlanan modern ingiliz mizah anlayisini cok iyi yansitan zeki kisilik.