şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çoğu diğer giyim markası gibi önce izmir'de popüler olmuş, sonra diğer kentlerin gençleri tarafından fark edilmiş olan kot markası. izmir markasıdır, ikinci bir loft olma yolundadır. adını da amerikalı beyzbolcu jimmy key'den almış.
 • rengarenk kıyafetler süsler hep vitrinlerini. benetton mağazalarını anımsatır bana. sonbahar kıyafetleri özellikle tercih edilebilir.
 • "freedom of choise" slogani altinda oldukca ucuz kiyafet satan izmir markasi. bursa altiparmak'ta kar$ima cikmi$tir ve bir kez daha bana "ulan madem tuksun neden turkce bir ismin yok" dedirtmi$tir, slogani dahi ingilizce.. ogrendigim kadariyla da ithalat olayi falan da yoktur.
 • son sezon için çıkardığı katalogu oldukça ilginç bir dergimsi halinde tüketicilere sunmuş olan markadır. kapağında rockstar yazan ve müzik dinleyen güzel bir kızceğizin fotoğrafının bulunduğu bu katalog alıştıklarımızdan oldukça farklı. aslında jimmy key in moda ve yaşam kültürü dergisi olarak tanıtıyor kendini ve ekliyor "sadece ürünlerimizi janjanlı fotoğraflarla size sunmaktan öte birşeyler yapmamızın zamanı geldiğini hissettik..."
  genel yayın yönetmeni ise göze sencer.
  çok ilginç bir çalışma, şort kot bluz görücem diye elinize alıyorsunuz (onlarıda görüyorsunuz) ancak bir sürü yazı ile karşılaşıyorsunuz üstelik okunası yazılar, özellikle son birkaç on yılın değişim zinciri üzerine. ekşi sözlüğümüzden de bahsedilmekte dergide, ilgili yazı şöyle bitiyor "ekşi sözlük türkiye için en yenilikçi buluşlardan biri olarak kalacak herzaman"
  ekin sanaç ın 80 ler ve ortalığı terk etmiş bulunan glamrock hakkındaki yazısı ve kolajları dikkate değer görünüyor.

  son yıllarda alışveriş kültürü için keşfedilmiş en iyi şey diyebilirim, tabi indirim ve taksit kavramlarından sonra.

  hayırlı olsun, görürseniz ortalıklarda itina ile atlayınız..
 • eli boş çıkmanın pek de mümkün olmadığı giyim markası. birbirinden cezbedici, rengarenk kıyafetleri görüp uzun zamandır aradığınız siyah, lacivert yada gri tonlarındaki kıyafetleri almanız neredeyse imkansızdır.
 • ankara konur sokakta da 2 ay önce bir şubesini açmış olan aşık olunası marka. vitrin falan yok ankaradaki şubesinde (bilmiyorum belki şimdi yaz olduğu içindir) kapının önünde sergileniyor bütün ürünler. içeri girdiğim dakika gördüğüm her şeyi almak istedim, fakat fiyatları hiç de uygun değil maalesef... ürünlerinin bir tekine bile sıradan denilmesi mümkün değil.* zaten sırf bu yüzden aldırıyorlar kendilerini. ama işte keşke fiyatları daha makul olsaydı da o ekoseli şortla pileli eteği de alabilseydim demeden edemiyor insan...
 • istanbul'da o kadar olmasa da tüm ege'de gayet popüler, kapış kapış giden bi marka..
 • bir ara basılı reklamlarında yonca evcimik'in meşhur etmeye çalıştığı birkaç iyi adam grubunun elemanları yer alan giyim markası.
 • istanbul'da iett otobüsleri ile seyahat edenler bilir, şoför koltuğunun hemen arkasında bir reklam panosu vardır, küçükçe, 65x100 ebatında. o panonun yayın hakkını elinde bulunduran firma, panoda reklam yoksa oraya bir hikaye ya da anekdot yerleştirir, ondan sonra da işte burada bu fıkrayı günde bilmem kaç kişi okuyor, siz de reklam verin sizi de okusunlar diye teşvik ederler.

  işte ben o otobüsün içinde öyle düşünüyordum bir süre önce, hep o panoya bakıp acaba otobüsün içinde insanların ilgisini çekebilecek bir reklam ne olabilir diye. çünkü dikkat edenler bilir, otobüs ya da metro içindeki reklamlar hedef kitleye istenildiği gibi ulaşmıyor. hedef kitle illa ki taşıtın dışında kalan alandaki eylemleri daha çekici buluyor.

  bu jimmy key firması verdikleri reklam ile beni etkilediler. neden derseniz, elbetteki oradaki reklam sözde bir ilanı olarak geçiyor. ama öyle bir vermişler ki bu ilanı kesinlikle ciddi görünüyorlar girişimlerinde. ilanda elbette dikkat çeken maaşın aylık 10000 tl olması ve sizden herhangi bir deneyim istememeleri. türkiye'nin her yerinden ilkokuldan doktoraya kadar herhangi bir eğitim seviyesi ile bu işe başvurabilirsiniz.

  şaka filandır diyordum, meğerse gerçekmiş. yenibiriş sitesinde reklamını bile vermişler. isterseniz, bakıp şaşırabilirsiniz link patlayana kadar.

  `http://www.yenibiris.com/…17356.ilan?adlocid=784957`