şükela:  tümü | bugün
1 entry daha
  • o kadar dizi izledim, oturup saatlerimi ekran başında geçirdim, yüzlerce karakter tanıdım, bazılarını sevdim, bazılarını hiç sevmedim, ama bu tırrek herif kadar uyuz olduğum, afedersiniz tüylerimi diken diken eden bir dizi karakteri daha tanımadım. insanı, fiction bi karakterden nefret ettirecek denli dengesiz bir adam yaratabiliyorsanız, ya çok iyi iş çıkarıyorsunuz ya da bende bi mallık var. shameless'ı tekrar, en baştan izlediğim için, bu adamı gördüğüm sahneleri ilerletiyorum.

bundan sonrası spoiler yazmama gerek yok sanırım.

--- spoiler ---

shameless'taki karakterler, doğup büyüdükleri ortamın/çevrenin/kültürün etkisiyle şekillenmişlerdir. hepsi azami ölçüde dengesizdir, fakat bu dengesizlikleri pek umursamazsınız. hatta birinin sezon başında yaptığı dengesizliği, sezon finalinde unutabilirsiniz. o dengesizlikler onlara uyar. lip alkoliktir, fiona'nın garip gureba erkeklerle ilişkileri vardır, frank desen ayrı bir entry konusu, debby ve carl ergen, ian bipolar, hepsinde bi şeyler var. neden sonuca bağladığında, dengesizlikleri bile mantıklı geliyor. o karakteri dengesizliğiyle benimsiyorsun. o ailede yaşayıp dengesiz olmamaları beklenemezdi. bi de bu jimmy/hırto denen ibbbinneye bakıyorum, vasfı nedir, beklentisi nedir? ulan senin ailen zengin, armut piş ağzıma düş yaşaman lazım. napıyosun araba çalıp? annen baban ilgilenmedi mi seninle? sofrada kuş sütünü mü eksik ettiler?

uyuz olduğum esas tarafı, fiona'nın hayatından gidip gidip olur olmadık vakitlerde "cnm bn gldm sni sviorm" demesi. kız gitmiş hayatını kurmuş, seni aşmış, belki başkalarıyla görüşüyor, belki tekrardan mutlu olmaya başlamış, sen yırtık dondan çıkar gibi çıkıp bi de sevdiğini, değer verdiğini söylüyorsun. senin gibi leş insan olmaz olsun jimmy steve. dengesizin gerçek hali de fikşını da hiç çekilmiyor.

siktir oldun gitti diziden, iyi oldu. umarım bi daha gelmezsin amk evladı.
    --- spoiler ---