şükela:  tümü | bugün soru sor
  • --- spoiler ---

jinekoloji profesörü fecri sevilen, nişantaşı'ndaki muayenehanesindeki iki hastasına 'nitelikli cinsel saldırı'da bulunduğu gerekçesiyle tutuklandı. tutuklama kararında, şüphelinin mağdurlara özel hayatlarına dair mahrem sorular sorduğuna ve muayenehanede müstehcen filmler seyrettirdiğine vurgu yaptı. prof. dr. sevilen ise hastaların şikâyet ettikleri davranışların tedavinin bir gereği olduğunu savundu.
    --- spoiler ---

bir kere adam jinekolog! jinekolog özel hayatına dair sorular sorabilir. film olayını çok anlamadım. bu cinsel taciz işleri sulandırılmaya mı başlandı acaba yani adamla husumetim var at iftirayı kendini aklasın diye, insanın aklına gelmiyor değil!

haber
  • bulmaca çözer gibi haber okuyoruz. suçlama içerisinde anladığım kadarıyla, müstehcen sorular sorma var, film izletme var, mesaj atma var. iki ayrı hasta ama ifadeler birbirine benziyor yazmışlar ama ifadelerin ne olduğu suçlamanın ne olduğu yazmıyor... biraz karışık ya da bilerek mi karıştırdılar emin olamadım...

--- spoiler ---

hastalara gönderdiği özel mesajların ise tüm hastalarıyla yaşadığı bir durum olduğunu öne sürdü.
    --- spoiler ---
  • (bkz: fake hospital)
  • kuantum fiziğine örnek olaydır. paradoks bile çıkarılabilir.
    doktor aynı anda hem taciz ediyor olabilir hem de işinin gerekliliğini yerine getiriyor olabilir.
    aynı anda hem tacizcidir hem de değildir. hem doktordur hem değildir.
    evet bu bir tacizdir de denilebilir, hayır bu bir taciz değildir de denilebilir.
    (bkz: schrödinger'in kedisi)
  • şu odanın dili olsa da bi konuşsa dediğim tutuklama kararı. lol
  • film izletebilir. kadın cinsel ilişkide problem yaşıyordur. adam da fizik muayenesi eder. kasların kasılmasına bakar, gerekli enzimlerin salgılanıp salgılanmadığını (dışarıya çıkan) gözlemler vs. adam jinekolog. bacaklarını ayırttığı kişiye markos incilinden ayet okuyacak değil. mahrem sorular da soracak elbette. kadın şikayeti doğrultusunda sormak zorunda.
    mesaj konusunda gelince hastalarına önem veren birisi olabilir takibatını yapıyor olabilir?! ne soruyor o önemli.
  • muhtemelen aklanacak ve hemen ardından bu olayı haber yapan tüm sitelerdeki içerikleri, aklandığı mahkeme kararını kanıt göstererek esb yoluyla yayından kaldırtacak. keza buradaki yorumları da.
    ardından 7-8 ay ortada görünmeyecek. ülke gündemi farklı bir konuda patlak verdiğinde de adam tutup basacak google search reklamlarını.
    işim gereği bu konuya o kadar şahit oldum ki.
    (bkz: mesleki deformasyon)