şükela:  tümü | bugün
  • baoer misali çinli şekilli kalem üreticisi...

misal şu kalemi, duruş olarak lamy: http://www.aliexpress.com/…shipping/1726939277.html
  • 20 liraya lamy safarı benzeri dolmakalemi satılan marka.
  • ebay'da 3-5 dolara lamy'e benzer dolma kalemler bulabileceğiniz marka.
    ben 2 tane aldım. ikisi de bozuk çıktı.
  • lamy safari ve lamy al-star kullanmaya alışkın biri olan bana çok daha rahat gelen jinhao 1000 modeli dolma kalemi ile beni benden alan marka oldu. aldığım güzel hediyelerden biri.
  • bu markaya bir dolma kalem hediye olarak tarafıma verildi. fiyatları düşük bir marka olmasına rağmen kullanımı gayet zevkli geldi bana.
  • fiyatının çok üzerinde bir yazık kalitesi ve zevki sunan dolma kalem.

bu markanın bir süredir piyasada olan x750 modelini ali expressten komik denilebilecek bir rakama aldım. kalem elime ulaştıktan sonra kullanmaya başladığımda ise şaşkına döndüm. zira çok daha fazla para vererek satın aldığım çoğu ünlü kalemden çok daha güzel bir yazımı vardı. mürekkebi çok güzel akıtıyordu ve kağıdı çizmiyordu.

dolma kalem genellikle pahalı bir alet olarak gözükür. ancak bu kalem bu lafı edenlere verilebilecek harika bir yanıt olarak karşımıza çıkıyor.

niyetiniz varsa düşünmeden alın kullanın.
  • hakikaten beni çok yanıltmış kalem markası.
    instagram'da sık sık lamy safari taklidi modellerine rastlıyordum ama hakkında büyük bir ön yargım vardır. jinhao 599 adlı bu taklit dolma kalemlerine dün bir kırtasiyede rastladım. fiyatı sadece 10tl. kalemin ucuna 18 kgp yazmışlar öncelikle ona çok güldüm :)
    bu kalemlerin içinden çıkan piston; lamy al star, safari ve lx modelleriyle uyumlu, dolayısıyla 21-25tl olan lamy pistonlardan almak yerine bu kalemden almak tercih edilebilir.
    dün lamy kartuşlarından birini dolma kaleme koyup denedim. herhangi bir atlama sorunu yaşamadım. kalemin ucu medium. lamy uçlarının mediumundan biraz daha ince. bana göre uç kalınlığı da oldukça ideal.
    sözün özü, 10 liraya alınabilecek en mükemmel dolma kalem jinhao 599.
  • bir adet jinhao x750 modeline sahip olduğum çin menşeili kalem üretici marka.

kesinlikle ucu da yazma hissi de çok güzel. bu fiyatlara bunu sunabilmeleri büyük başarı.