şükela:  tümü | bugün
 • 2009 yılında ukrayna'da kurulmuş olan bayan vokalli core tabanlı müzik yapan grup.vokali bayan dikkat edilesi.tabi bi alissa white-gluz değil.
 • oldukça enerjik ve tutkulu üyelerden oluşan metal grubu. groove metal olarak tanımlanabilir ama diğer türlerle özellikle melodic death metal ile iletişim içindeler. ayrıca yoğun bir lamb of god ve otep etkisi hissediyorum. king of everything albümünün müptelası oldum. i speak astronomy harika bir armoniye ve sözlere sahip. vokalist "tatiana shmaylyuk" ve gitarist "roman ibramkhalilov" tatar veya türk kökenli olabilir. tatiana'nın kavruk teni de bu ihtimali çoğaltıyor. grup çok daha fazla bilinmeyi hak ediyor kesinlikle. napalm records da aynı fikirde olmalı ki gruba kol kanat germiş.
 • lamb of god'un kadın vokalli versiyonu denebilir.

  daha yeni keşfettim ama bu elemanlarda iş var. özellikle basçıları acayip.
 • yoharza metal. tatiana adlı hatun çalışması, neyse lan çok acayip vokal var hatunda.

  https://www.youtube.com/watch?v=sqntgom3fvu
 • metal müzik dünyasında en iyi brutal vokal yapan kadın vokaliste sahip ukraynalı metal grubu.

  (bkz: tatiana shmaylyuk)
 • çok sağlam grup fakat çok fazla catchy şarkıları yok. bulundukları yerden daha popüler olmalarını beklediğim deathcore grubu.
 • şu an brutal vokal yapan hatunlar liginde benim gözümde zirvededir.

  angela gossow ve candice gözümde ilahlaştırılmış bir boyuttadır ama tatiana shmailyuk sanki daha yetenekli gençler, clean vokallerde de inanılmaz derece başarılı. outlander, ı speak astronomy, pisces ve just another çok sakat şarkılar çok. özellikle outlander ile orgazm doruklarına çıkıyorum.

  çoğu sohbette arch enemy vokali alissa ile kıyaslanıyor ama alissa' nın ses aralığı tatiana kadar renkli değil, onu da severiz sayarız o ayrı muhabbet.

  candice (ex-eths) ve angela gossow ile birlikte ilk üçümde yer almakta. kariyeri bu şekilde ilerlerse zirvede kalacaktır.
 • pisces dışındaki bütün şarkıları inanılmaz tırt olan bir grup. lakin pisces inanılmaz bir şarkıdır. opeth sentezleri inanılmaz hissedilir. herkes ablaya ölüp bitiyor da, bayağı white trash be abiler. weed desenli taytlar, metalcore falan epey kötü yani. lakin pisces bunların dışında inanılmaz bir şarkı.
 • djent de yapan progresif metalcore grubu.
 • özgün olmadığını düşündüğüm bir grup.

  bir kere djent denilen furyaya girmekle özgünlük bakımından 1-0 geride başlamışlar.

  evet, elemanların hepsi enstrümanına hakim eyvallah. vokalist de canlı performansta stüdyodaki gibi olamıyor bunu da not düşelim.

  neye göre özgünlük denilecek. minimum 8 telli gitar çalan herkes özgürlüğünü sorgulamalı. elbette tercih meselesi ama artık farklı şeyler denemenin zamanı geldi. sözgelimi grubun memleketlisi ignea gayet özgün besteler yapıyor.

  şimdi şu da var djent tarzında yapanlar metalciyim (!) diye geziniyor şu piyasada ki çok ayar oluyorum metal bu değil.

  bu kadar kompleks takilmanin altında kompleks yatıyor olmalı. :))

  (edit)