şükela:  tümü | bugün
 • legendary sannin'den birisidir. öğretmeni sandaime hokage'dir. kurbağa hermit olarak da bilinir ancak kadınlara olan düşkünlüğü nedeniyle naruto kendisine çoğunlukla ero sennin (sapık hermit) olarak hitap eder. alnındaki kanji "yağ" anlamına gelmektedir. yondaime hokage'ye ve uzumaki narutoya öğretmenlik yapmıştır.

  genellikle summoning (çağırma) büyüleri yaparak savaşır. her büyüklükte kurbağa çağırabilir. bunların en büyüğü gamabunta adındaki kurbağa efendisidir. gamabunta; gaara'nın shukakusu ve orochimarunun yılanıyla neredeyse aynı büyüklüktedir. jiraiya'nın bir diğer yeteneği hatake kakashi'nin chidorisinden daha güçlü bir yetenek olan rasengan'dır.
 • karizma, idol. her erkeğin rol modeli olması gereken ero-sennin kişi. ulu varlık. ne faşizm ne komunizm yaşasın erotizm hareketinin bayraktarı olası karakter.
 • narutodaki favori karakterlerimden biridir...legendary sanninlerin içinde en yeteneklisidir...genelde şen,şakrak,sapık bir insandır...narutoya karşı bir senseiden çok arkadaş gibi samimi, hatta baba gibi sefkatli yaklaşır...naruto piçi de bunu oldukça suistimal eder...ama "höt !"dedi mi de susmasını bilir... sıkıysa susmasın!

  bunun dışında jiraiyanın gücü kafamı karıştırmıştır...şu ana kadar pek bi şey göstermese de herkes ondan tırsar...animedeki 80 li bölümlerde uchiha itachi jiraiya yı tek başına değil yanındaki elemanla bile yenemeyeceğini daha doğrusu en iyi ihtimalle onu öldürebileceklerini fakat sonunda kendilerinin de öleceğini....daha fazla adamla da gelseler sonucun değişimiyeceğini söylemişti...bunun dışında bugune kadar rasengan ,kurbaa midesi ve summonnig tekniklerinden başka bi numarasını görmedik ama itachi diyosa dorudur...

  bunun dışında uzumaki naruto ile uchiha sasuke arasındaki bağın bir benzeri de orochimaru ile jiraiya arasında vardır...jiraiya zamanında orochimaruyu çok aramış,ama bulamamıştır...bu arada orochimarunun uchiha itachiden tırsması,aynı şekilde itachinin de jiraiya dan tırsması ama orochimarunun jiraiyadan tırsmaması 3 büyükler arasındaki psikolojık ustunluğü aklıma getirmiştir ama yine de konunun bununla bi alakası yoktur ...ayrıca orochimaru jiraiya ile karşılaştığında jiraiyanın zehirlenmiş olması ve jiraiyanın orochimaruyu öldürmek istememesi bunda etkili olabilir
 • cidden çok güçlüdür, bu gücün büyük çoğunluğu da yaratıcı kullandığı summonları, kusursuza yakın bir battle purpose ninja olması ve engin tecrübesidir. itachi'nin tırsıp da orochimaru'nun o kadar da tırsmamasının en önemli nedenlerinden biri bir kelimede özetlenebilir: gamabunta-sama (ben de zort diye çamlıca tepesi boyutunda bir kurbağa çağırabilsem benden de tırsarlar). bir diğer neden de orochimaru'nun jiraiya'yı çok iyi tanıması, itachi'nin ise toad sennin'in tüm yeteneği hakkında hiçbir bilgisi olmamasıdır. buna ayrıca rasengan'ın chidori'nin aksine sharingan tarafından kopyalanamayacağını da ekleyebiliriz.
 • --- spoiler ---

  pein'in gücünü göstermek adına harcanacak olan sannin'dir. yazık olacak sana jiraiya.

  --- spoiler ---
 • dokuzuncu nesil çaylak. bir jiraiya gidiyor yenisi mi geliyor lan yoksa...

  allah korusun
 • hermit modunun da olduğunu öğrendiğimiz ve nasıl bir şeymiş diye meraklandığımız , aşmış sannin.
 • power rangers tadında dizilerden biriydi. yalnız sabahın köründe başlardı bu dizi o ayrı. birde (bkz: jiban)
 • --- spoiler ---

  birkaç manga bölümüyle harcanmış olan naruto karakteri. gerçi kishimoto*'nun bu adamın suyunu ısıttığı ölmeden önceki bölümlerde anlaşılmıştı ama dağ gibi sannin*'in göçüp gitmesini yürek kaldırmıyor.

  --- spoiler ---
 • naruto'da değişimi başlatan sannin.