şükela:  tümü | bugün
 • sharon gannon ve david life tarafından kurulmuş bir hatha yoga metodudur. bhakti yoga ve ahimsa üzerine kurulmuş, hareketlerin birbirine bağlı olarak yapıldığı, klasik ruhsal yoga filozofisine uygun enerjik bir yogadır. derslerde ilahi söylenir ve meditasyon yapılır. çok çalışma ve ruhun canlanması beklenir.
 • uma thurman'ın erkek kardeşi dechen thurman abd'nin en ünlü jivamukti yoga uzmanlarından biriymiş. türkiye'ye gelmiş; 7-8 haziran'da bilgi üniversitesi santralistanbul kampüsü'nde ders verecekmiş...
 • hatha kökenli ama bir hayli yüksek tempolu yoga öğretisi. her ne kadar “hir siviyi yigici giribilir” deseler de inanmayın, o tempoda amı götü dağıtırsınız benden söylemesi. başlamadan önce bayram namazlarındaki gibi sanskritçe tekbir getirip yani “ommmmmm”layıp işe girişiyoruz.
  yogimiz enteresan bir tip, raiden’ın kadın versiyonunu düşünün. birazcık da gönül yazar serpiştirin. yogayı sadece fiziksel aktivite olarak görenlere minik göndermeler yapan biri ki yogiler bunu çok seviyorlar, neyse.
  öğreti kısmında şöyle bir bilgi aktardı raiden pardon yogi ve günün niyeti buydu. kabukları kırmak. ağaçlar gövdeleri geliştiği zaman eski kabuklarına sığamadıkları için bir sıvı salgılar ve yavaşça eski kabuklarını çatlatarak alttan da yeni kabuk geliştirerek büyürlermiş. enteresan dimi, asanalar geldikçe zihnimde derimin çatlayıp kuruyup altından yeni deri gelişmesi canlandı, ıyk. ilginç bir deneyimdi.
 • shannon ve david üstadların öğrencisi pinar enginsu ile yogamma’da pratik edebileceginiz asana+pranayama pratigi.
  yuksek sesli muzik ve zorlu pozlardan olusur, oldukca aktif gecen bir derstir. bedensel pratiginizin surekliligine ve dayanikliligina ihtiyac duyarsiniz, her seviyeye uygun bir ders degildir.
  ders basi niyeti belirlenir ve tum akis bu niyete hizmet eder, birkac zirve durusu birden icerir ve bu asanalara tasiyan diger pozlar ile muthis bir uyum mevcuttur.
  ders cikisi bulutlara basiyor gibi hissedebilirsiniz. bagimlilik yapabilir.