şükela:  tümü | bugün
  • jivochat sitenize hızla kurabileceğiniz bir canlı chat yardımı entegrasyonu, şimdi de türkiye'ye giriş yapıyormuş. dakikalar içinde sitenize canlı chat widget'ı ekleyip, sitenizi ziyaret edenlerin sitedeki widget üzerinden telegram, fb messenger ya da kendi mobil uygulamaları aracılığı ile size ulaşabilmesini sağlıyor. özellikle e-ticaret sitelerinde ziyaretçileri müşterilere çevirmek için mantıklı bir uygulama gibi.

ayni anda 5 cevaplayıcıya kadar da bedavaymış. tam sürümü de fena değil, ekstra özellikler getiriyor ayda 10 dolara. http://jivochat.com/ üzerinden siteyi inceleyip, widget'ın nasıl çalıştığını canlı olarak görebilirsiniz. sitelerindeki destek ekibi de widget üzerinden hemen dönüş yapıyor. kayıt olduktan sonraki yönergeleri izleyerek 2 dk içinde tüm sistemi kurdum. destek sistemini bu kadar hızlı başlatmak baya şaşırttı beni.

ilk 3 ay tam sürümü kullanmak için de türkiye'deki kullanıcıları için özel bir promo code yayınlamışlar : jivolovesturkey

ben denedim memnunum, bu tarz az bilinen kısayollardan haberdar arkadaşlar buyrun yeşillendirmeye
  • artık böyle uygulamalar çok kritik hizmetler. chatbot'ların kullanımının popülerleşmesiyle web sitelerinin mesajlaşma platformlarına kolay bir şekilde entegre olabilmesi çok önemli.

(bkz: chatbot) konusunda telegram çok başarılı mesela ama messenger da büyük atak yapıyor gibi gözlemliyorum.

başlık sahibi çok reklam gibi tanıtmış ama nlp(natural language processing) bu hızda gelişirken mesajlaşma uygulamalarına entegre olmak bir seçenek değil zorunluluk olacak.
    o yüzden güzel çaba. güzel uygulama. henüz hizmetlerini denemedim. denedikten sonra güncellerim.