şükela:  tümü | bugün
 • bir kyle korver, bir kirk heinrich, az bucuk mike bibby havasi sezilen $ık duke oyuncusu. 2006 civari nba'e gecer saniriz. $imdilik; only blue devils rule!
 • duke'ün g-tech'i 69-64 yendigi macta 26 sayi atarak bu yilin 3 no.lu seed'ini (25-5) yine acc $ampiyonu yapmi$tir kendisi. bakalim march madness'da neler yapacak.

  http://goduke.collegesports.com/…t/redick_jj00.html

  > 2002'de mcdonald's all-america (lise) takimina secildi, 84 dogumlu.
  > tarih ögrencisi, yandal olarak kültürel antropoloji aliyor.
  > duke'ümüzün 100. yilinda takimin 22.8ppg ile en skoreri. 0.417 ile 3lük, 0.935 de ft atiyor. daha napsin.
 • (bkz: j j redick)
 • kolejler liginde gördüğüm en iyi şutör. birazda atletik olarak geliştirebilirse kendini iyi bir nba oyuncusu olacaktır.
 • gerçek ismi jonathan gray redick'tir. jj lakap olarak takılmıştır. 14 şubat 2006'da oynanan wake forest maçında attığı 4 üçlükle kariyerinde ncaa rekoru olan 416. üçlüğünü potaya yollamıştır. önceki rekor 413 ile curtis staples'a aitti. bunu yanında acc liginde 2527 sayıya ulaşmıştır ve acc ligi tarihinin en skorer oyuncusu olmak için önünde 5 maçı ve atması gereken 60 sayısı kalmıştır. tahminime göre bu rekoru da 2 maç içerisinde kırması muhtemeldir. keza sezon içinde 28.9 sayıyı rakip potaya gönderirken bunu %50 şut yüzdesiyle yapmaktadır. maç başına 8.9 kez kullandığı üçlüklerden ise %43.9 isabet oranıyla maç başına 3.9 kez isabet sağlamaktadır. bunun yanı sıra kariyerinde %92.1 faul yüzdesine sahiptir, junior senesinde bir ara üst üste 61 serbest atışı kaçırmadan sayıya çevirmiştir. bütün bunlar ışığında müthiş bir şutör ile karşı karşıya olduğumuz kesindir. nbadraft.net'tekiler kendi pozisyonunu da yaratabildiğini, bu bakımdan drazen petrovic'i hatırlattığını söylemişler. bence petrovic ve jeff hornacek tarzında şutör, ama onlardan daha atletik bir oyuncu olacaktır. skorerliğiyle elinden sayısız allstar geçmiş olan koç k *'nin de övgüsünü alan bu oyuncuyu yakından takip ediniz.
 • usa milli takımına çağrılan iki kolej oyuncusundan biri
  diğeri için; (bkz: adam morrison)
 • takimin kritik anlarda bel bagladigi, bu yuzden son 4 senenin sweet 16 sinda eline aldigi, duke'den mezun olup giden oyuncu.
 • rocketsa gidecegi yonunde soylentiler cıkan oyuncu.
 • tam anlamıyla bir pure shooter, ama nba'de başarılı olması için bundan daha fazlasına ihtiyacı var. zira oyun kurucu oynaycak top hakimiyetine ve çabukluğa sahip değil, içeride oynaycak atletikliği de yok, e o zaman tek yönlü bir şutör çıkıyor karşımıza. bu da onu en fazla süper bir rol oyuncusu yapabilir sadece. şanssızlığı ise, nba seviyesinde 2 numaralar gerçekten güçlü, fizikli ve iyi savunmacılarla savunulur, onlara karşı ne yapabilir acaba. bir ibrahim kutluay havası seziyorum kendisinde...