şükela:  tümü | bugün
 • "next stieg larsson" olarak lanse edilmiş. kitaplarının üzerinde bile bu etiket var. türkçeye çevrilen iki kitabı bulunuyor. henüz ülkemizde ilgi gören bir yazar değil anladığım kadarıyla.
 • bu abimizin yılın korku romanlarından biri seçilmesi nedeniyle the snowman adlı son kitabını okudum. hani bir kurgusu grange kadar olmasa da jo nesbo'nun anlatımı ve araya serpiştirdiği detaylar kitabın akıcılığını koruyor. zaten kitabı okurken insan kendini ulan katil kim heyecanına kaptırmadan anlatımın verdiği gerilime ve o iskandinav atmosfere kaptırıyor.
 • artık amerika'da geçen hiçbir şeyi okumak, izlemek ya da dinlemek istemediğim bir anda imdadıma yetişen yazar.
  elimizdeki veriler:
  - iflah olmaz bir polisiye bağımlısıyım.
  - amerika'nın tümü seri katil olup birbirini öldürse bile umrumda değil. gebersinler.

  bron/broen'le birlikte kuzey avrupa'ya karşı bir süredir yükselen ivme seyreden ilgim iyice tavan yaptı. gri hava, soğuk rüzgar, mesafeli sarışınlar, spor, çok kahve yeterince sakin ama cezbediciydi ve nemesis yazarla tanışmama vesile olan ilk kitabı oldu, çok beğendim. iri cüsseli, çocuk ruhlu ama zeki harry hole hiç de übermensch olmamasıyla, koca sarışın kafasını sık sık belaya sokmasıyla gönlümle adeta taht kurdu asdfdss. bir beate lönn ise pek alakaları olmasa da gözümde sürekli saga noren suretinde canlandı, bu arada saga seni yerim. kendisi hakkında tamamen ayrı bir kitap yazılması gereken raskol baxhet ise tüm amerikan roman ve dizi karakterlerini tek başına donunda 1000 devir sallama özelliğine sahip.

  jo nesbo okuyun. avrupa'nın gözünü seveyim.
 • bana göre müthiş filmlerden biri olan hodejegerne'nin de yazarlarından biri. ayrıca kitaplarının kapaklarına ayrıca önem verdiğini düşünüyorum. hepsi müthişler.
 • internette bulabildiğim kadarıyla türkçeye çevrilmiş kitapları şöyle;

  nemesis, doğan kitap
  şeytan yıldızı, koridor yayıncılık
  kızılgerdan, koridor yayıncılık
 • nemesis için yazıyorum, rakeli sevdiği için harry hole mi yoksa raskol baxhet mi hayran olayım karar veremiyorum.
  ve buna; kitap bitmesin diye okumaya kıyamamak/#39164497 maruz kalıyorum diye çok sinirleniyorum.

  zaten yazarın diğer iki kitabını bulamıyorum her yerde birde bitme durumu var çevrilmiş kitapların. evet bu sektör boş, yok mu iş arayan.
 • kendisinin kaleminden çıkma harry hole'u bir matthew scudderkadar sevdiğim yazar. gözünü sevdiğim iskandinav polisiyesi ne güzel şeysin sen.
 • yo nezbö diye okunuyormuş.