• hayat çok garip amk. bundan 12 sene evvel adamı futboldan anlamıyor diye 6 haftada adanaspor'dan kovmuştuk şimdi dünya kupası sahibi. çocuklarına anlatıp taşak geçer herhalde.
  • dünkü brezilya-almanya maçından sonra alman sosyal medyasında hakkında "joachim istifa etmeli, maçta gol atmayan oyuncular vardı. böyle laubalilik olmaz." diye geyikler dönen adamdır.

o değil de adamın dün akşamdan beri yaşadığı mutluluğu, keyfi ve tatmini düşünüyorum. ben olsam uyuyamam balkonda falan ulurdum herhalde sabaha kadar.
  • aynı maç içerisinde hem hayalarını karıştırıp hem de burnunu karıştıran hoca. ne pis adammışsın be!

edit: oha götünü karıştırıp koklamış bir de, arkadaş köy eğlencesine mi geldin? euro 2016'dasın lan. 1 milyar insan izliyor, ne yapıyorsun?
  • dünya kupasını kazanan teknik direktörler arasında gerçek şalgam içmiş tek adamdır.
  • öyle çok büyük hoca, aşırı büyük taktisyen ayaklarına girmeyeceğim çünkü türkiye ''süper'' liginde buna gerek yok. son şampiyon takımın hocası bundan bir kaç yıl önce, akıllı bir köpeğin yaptığı hareketleri beğenmediği zaman x butonuna basıyordu. bu ligi çok da abartmayalım.

fenerbahçe'ye ise tam olarak gereken kalibrede hocadır çünkü dünya kupası vardır. şu takımda kendini topçu zannedenlerin havasının yetmeyeceği, altını kazamayacakları hocadır. futbolcu eskisi yorumcuların yemeye kalktıklarında boğazında kalacak, başarısız olsa bile başarısızlığın nedenini camiaya gösterebilecek/anlatabilecek hocadır.

gelsin 2-3 yıl kalsın, giderken de yerine yine bir alman bıraksın. löw imzaladığında hiçbir gün, bir önceki günden daha kötü olmaz. bunu bilerek üçe beşe bakmadan getirilmeli.
  • saha kenarında göründüğü anda, sanki az önce et kebap yemiş de kürdana ihtiyacı varmış gibi bir ağız hareketini sürekli yapan şahsiyet. bu ona hem profesyonel bir hava, hem de bitirin işi de gidelim havası katıyor. sanki adamın asıl işi bu değil de gece taksiye çıkacakmış gibi maçı sallamayan bir tarzı da var denilebilir...
  • sadece gerçek fenerbahçe gurmeleri bu adamın ligin devre arasına doğru içeride sivasspor veya kayserispor'a yapacağı puan kaybından sonra istifa edeceğini bilir.
  • hadi fenerbahçeyi anladım da adanaspor'un nasıl kovduğunu bir türlü anlayamadığım teknik direktör.
  • adamlar sergen'in sampiyon olabildigi ligde joachim löw'ü begenmiyor.
  • fenerbahçe ile harika başladığı sezonda ikinci yarı kötü sonuçlardan sonra gönderilen isim. harika futbol oynatıyordu. taa ki samsunspor maçına kadar. o maçta bir kişi tarihin akışına katkıda bulundu.
    (bkz: vural korkmaz)
    o maçta metin diyadin'in ayağı vural tarafından kırılmıştı ve galatasaray penaltılarla falan arkadan gelmeye başlamıştı. o takımın ve ligin en iyi isimlerinden olan baliç ise real transferi yapacağı için son 10 maçta topa bile girmemişti. herşeye rağmen yine sözleşmesi uzatılacaktı hatta toplantı o yüzden yapılacak diye lanse edilmişti. fakat bir gün önce can bartu için hoş olmayan sözler kullanması fenerbahçe kariyerini o gün bitirdi. camia tepki gösterdi ve gönderildi. o da zaten kendisine bir şey dendiğinde 'bu baskı nedir ki? ben fenerbahçe' yi çalıştırdım' diyerek anlatır o dönemi arada.
hesabın var mı? giriş yap