şükela:  tümü | bugün
  • sozlukte hakkinda gorsel olarak yapilan genel benzetme ajda pekkan olan, bana kalirsa sema çelebi'ye cok daha benzeyen amerikali tv insani.
  • gözünü budaktan sakınmayıp her mesele hakkında inandığını dile getirmekten çekinmediği için, ustaların yöneticilerin yapma etme demelerine rağmen ta 60larda ulusal televizyonda kürtaj vb. üzerine espriler yaptığı, kadın sorunlarının konuşulabilmesini sağlamak, normalleştirmek adına değme feministlerden daha çok çaba sarfettiği için fazlasıyla hakettiği bi "oprah" bi "ellen" mevkisine gelememiş energizer tavşanı kılıklı sempatik ve hala çok komik nine
  • türkiye'de yaşına bakmaz topuğundan vururlar bunu.

birkaç alıntı:

selma hayek'in kocası için:
    "atm machine with a penis"

twitter'da fashionpolice hashtag'ini yanlışlıkla fashionpoilice diye yazan lindsay lohan'a:
    "how many times you need to be arrested to learn how to write 'police'."

halle berry'ye:
    "you don't deserve to be cheated. marry tom cruise. i guarantee he wont sleep with another woman." (tom cruise ve david beckham ilişkisiyle ilgili dedikodulara ithafen)

ismi manrepeller.com olan bir moda web sitesi sayfasının sahibine:
    "did you took the name "man repeller" because jenniferaniston.com was not available?"

v magazine'deki fotoğraflarıyla ilgili olarak nicole kidman'a:
    "there is no better way to get back to tom cruise. you got the ass of a 14 year old boy."
  • ''cenazemde beş farklı aksan ile ağlayan meryl streep'i istiyorum'' diyen şahıstır kendisi.
  • uktelere konu olmus, abd'nin unlu "tv personality"*'lerinden biri. abd'nin ajda pekkan'i denebilir, onlarca estetik ameliyattan gecmistir zira. eskiden komedi filmlerinde gozukmus, sonradan tv'ye transfer olmustur. unlulerin kilik kiyafetlerinin, tarzlarinin kritigini yaptigi, entertainment channel'da yayinlanan moda programini kizi ile birlikte sunar. bu program, grammy, oscar gibi torenlerden once ve sonra ozel yayin yapar. onlar ozellikle pek eglencelidir. agzina geleni soyler unlulere burada.
    bir kac "vecize"sini alalim:
    -(madonna hakkinda) she's so hairy - when she lifted up her arm i thought it was tina turner in her armpit.
    -i don't exercise. if god wanted me to bend over, he'd have put diamonds on the floor.
  • joan rivers: a piece of work isimli belgeselde inişli çıkışlı kariyeri ve nasıl '75 yaşında sürekli çalışmazsa ölecek' hastalığına yakalandığı anlatılan komedyen. offensive ve küfürbaz espri anlayışıyla sarah silverman ve kathy griffin'in de ustasıdır ayrıca.
  • komedi ve çalışkanlık konusunda gerçek bir efsanedir. ölene kadar çalıştı ve ölene kadar komikti. gerçekten çok üzüldüm. en az 10 yıl daha başka kimsenin yapamadığı esprileri yapar diye umuyordum.

şu yaşadığı olay komediye bakış açısını ve sivri dilini iyi açıklıyor bence:
    https://www.youtube.com/watch?v=rad-ky3tyqk
  • heidi klum'in 2013 yilindaki oscar toreni fotografi icin "the last time a german looked this hot was when they were pushing jews into the ovens." demis yahudi komedyen.
  • 81 yaşında vefat eden amerikalı ünlü komedyen ve tv yıldızı. rusya'dan abd'ye göçmüş yahudi bir ailenin kızıydı ve ilk kez 1960'larda meşhur olmuştu.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25535821/
  • kaldirildigi hastanede 81 yasinda vefat etmistir. bu zamana kadar cok tabu yikmis, inanilmaz hazircevap ve deli dolu - komik bir kadindi. son zamanlarda bazi soylemlerine her ne kadar sinir olmus, hatta kendisinden tiksinmis olsam da olumune uzuldum. her ne olursa olsun uzun bir donem bu kadina anira anira guldu insanlar, kadin kendi tipiyle ve cirkinligiyle dahi dalga geciyordu. kendi deyimiyle olmedi, sadece botoxlu yuzu onun tepki vermesini engelliyor.