şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gavur ellerden bir bağyan adı.
 • lady gaga'nın 21 ekim'de yayınlanacak olan 4. stüdyo albümü. göbek adı olmasının yanında 19 yaşında lupustan ölen halasının da adıdır. kişisel bir albüm için oldukça kişisel bir isim tercihi. umarım britney jean hezimeti gibi olmaz.
 • albüm kapağı şekildeki gibi olacak olan albüm:

  albüm kapağı

  müzisyen albümü twitter'da duyurdu bile.
 • 2016 yilinda gaga'nin hala 2008 yilindaki haline donmesini bekleyenler hem album adi hem de kapak konusunda muhtemelen hayal kirikligina ugrayacaklar ama artpop turnesi bittiginden beri bu albumu bekleyen, hakkinda cikan her haberi okuyan koyu bir hayrani olarak kendisinin artik 30 yasinda olgunluk donemine girmis bir kadin oldugunu goz onunde bulunduruyor ve kapak icin 10 uzerinden 8 puan veriyorum.

  lady gaga'nin askerleriyiz ne de olsa.. yine turneye ciksa da gitsek. :)
 • "21 ekim’de piyasaya çıkacak olan ve 19 yaşında lupus hastalığı nedeniyle ölen halasına ithafen “joanne” adını verdiği yeni albümünde yer alan şarkıların bu zamana kadar yazdığı en kişisel şarkılar olduğunu ifade eden gaga, kariyerinin başından bu yana halası joanne’in ölümünün ailesini çok derinden etkilediğini ve bunun yol açtığı yaranın bu albümle artık iyileşeceğini hissettiğini dile getirdi. daha önceki konsept albümlerinden biraz farklı olarak gaga, bu sefer kendi hayatında deneyimlediği birtakım olaylardan esinlenerek yazdığı albümünü anlatırken, “ve ev hayatına geri döndüğümde, arkadaşlarımla vakit geçirip ailemle biraz takıldığımda, ana akım ilgi odağı olmaktan bir dakikalığına çıktığımda fark ettim ki, bizi biz yapan ailemizin deneyimleri, yaşadığımız zorluklar ve bunlar karşısındaki sert duruşumuz. bu yüzden joanne, geçmişimden gelip bana yardım eden, gelecekte kendime karşı daha dürüst bir kadın hâline gelmemi sağlayan kişi.” diyor. çıkış albümü the fame’in arka kapağında joanne’e yazdığı şiirin artık gerçeğe dönüşmeye çok yakın olduğunu söyleyebiliriz."

  alıntıdır, yazının geri kalan metni için.
 • şarkı listesi ve arka kapak - disc tasarımları yayımlanmış olan lady gaga albümü.

  standart versiyon şarkı listesi:

  diamond heart
  a-yo
  joanne
  john wayne
  dancin' in circles
  perfect ıllusion
  million reasons
  sinner's prayer
  come to mama
  hey girl" (featuring florence welch)
  angel down

  deluxe versiyon bonus:

  grigio girls
  just another day
  angel down (work tape)
 • amazon echo adlı cihaz yüzünden tüm parçalarının 30 saniyelik kısımları internete sızan albümdür. ilk izlenim üzerinden konuşmak gerekirse favoriler sinner's prayer, dancing in circles, diamond heart ve john wayne olacak gibi görünüyor. perfect illusion'ın bu albümde işi ne onu anlamadım yalnız.
 • yayınlanmasına dört (4) gün kala tamamı sızan albüm.
  albümde enstrümanlara ağırlık verilmiş, eskisi gibi ağır elektronik parçalar mevcut olmamakla birlikte yüksek ritimli parçalar da var, en yüksek ritimli parça ise albümün çıkış parçası da olan perfect illusion.

  ek bilgi: joanne albümü sızdıktan sonraki 20 dakika içinde 300,573 kere indirildi.

  izlandalı'nın detaylı incelemesi 21 ekim'den sonra!
 • perfect illusion‘a attığım bütün bokları bana yediren albüm! tam anlamıyla ef sa ne! hatta olllaaağğğy! ba yıl dım!
 • the fame monster'ı saymazsak 4. solo lady gaga albümü. ve gaga'nın bugüne kadarki en farklı işi. albümü dinlerken dikkatimi çeken ilk şeylerden biri bariz gitar kullanımı oldu, ikincisi ise diğer albümlere göre balladların sayıca fazlalığının yanı sıra oldukça sade ve güzel olmaları. ki lady gaga denince bu zamana kadar akla gelen ilk kelimelerden biri sadelik değildir sanıyorum. ama joanne döneminde; kapak fotoğraflarından tutun video kliplere (klibe), imaj çalışmasına; hatta bar turnesine kadar sadelik ön plana çıkarılıyor. bu yüzden "eski" gaga diyebileceğimiz the fame ve the fame monster gaga'sından müzik olarak ayrıldığı kadar imaj olarak da ayrılıyor "yeni" gaga.

  tabi ki albümde eski gaga'dan izler de yok değil. buna örnek verilebilecek şarkılardan en kör göze parmak olanı dancin' in circles. the fame monster'a konulsa sırıtmazmış hani, ordaki şarkıların kardeşi gibi. eski gaga'yı bekleyenleri sevindirecek bir şarkı. john wayne; bu yeni sound ile eskinin bir sentezi gibi. bir nevi eski albümlerle joanne arasında bir köprü görevi görüyor. diamond heart ise, perfect illusion yerine ilk single olarak yayınlanabilirmiş gayet. hem albümden ne umulması gerektiği hakkında fikir veren bir şarkı hem de perfect illusion gibi insanı yormuyor.

  million reasons'ı promo amaçlı yayınlandığı zaman beğenmiştim; hala da severek dinliyorum. gaga'nın en iyi balladı budur bana kalırsa. joanne nakarat öncesi verse'leriyle kaybetse de nakaratta bunu fazlasıyla telafi ederek kendine kalburüstü şarkılar arasında bir yer edinmeyi başarıyor. sinner's prayer albümün bir başka tepe noktası.

  hey girl'de ise florence welch'in gölgesinde kalmış lady gaga maalesef. ikilinin vokalleri arasında bir uyum sağlanamamış. come to mama'nın girişindeki (sahte?) aksan rahatsız edici geldi bana. bu iki şarkıyı çok beğendiğimi söyleyemesem de sonrasında gelen angel down sağlam bir kapanış olmuş

  özet geç piç: mükemmel diyemesem de artpop'tan sonra bana oldukça iyi gelen albüm. en azından cepten yemeyip yeni bir şeyler denemiş ve olgun bir iş çıkarmış ortaya gaga. bu bile benim gözümde artpop'tan yukarı koymaya yeter albümü. bazı kusurları var tabiki; ama en azından dancin' in circles, million reasons, john wayne gibi şarkılar için bir şansı hak ediyor bence. liste başarıları, satış vb. açısından şimdilik geleceği pek parlak görünmese de kötü bir albüm değil joanne.