şükela:  tümü | bugün
  • gavur ellerden bir bağyan adı.
  • lady gaga'nın 21 ekim'de yayınlanacak olan 4. stüdyo albümü. göbek adı olmasının yanında 19 yaşında lupustan ölen halasının da adıdır. kişisel bir albüm için oldukça kişisel bir isim tercihi. umarım britney jean hezimeti gibi olmaz.
  • albüm kapağı şekildeki gibi olacak olan albüm:

albüm kapağı

müzisyen albümü twitter'da duyurdu bile.
  • 2016 yilinda gaga'nin hala 2008 yilindaki haline donmesini bekleyenler hem album adi hem de kapak konusunda muhtemelen hayal kirikligina ugrayacaklar ama artpop turnesi bittiginden beri bu albumu bekleyen, hakkinda cikan her haberi okuyan koyu bir hayrani olarak kendisinin artik 30 yasinda olgunluk donemine girmis bir kadin oldugunu goz onunde bulunduruyor ve kapak icin 10 uzerinden 8 puan veriyorum.

lady gaga'nin askerleriyiz ne de olsa.. yine turneye ciksa da gitsek. :)
  • "21 ekim’de piyasaya çıkacak olan ve 19 yaşında lupus hastalığı nedeniyle ölen halasına ithafen “joanne” adını verdiği yeni albümünde yer alan şarkıların bu zamana kadar yazdığı en kişisel şarkılar olduğunu ifade eden gaga, kariyerinin başından bu yana halası joanne’in ölümünün ailesini çok derinden etkilediğini ve bunun yol açtığı yaranın bu albümle artık iyileşeceğini hissettiğini dile getirdi. daha önceki konsept albümlerinden biraz farklı olarak gaga, bu sefer kendi hayatında deneyimlediği birtakım olaylardan esinlenerek yazdığı albümünü anlatırken, “ve ev hayatına geri döndüğümde, arkadaşlarımla vakit geçirip ailemle biraz takıldığımda, ana akım ilgi odağı olmaktan bir dakikalığına çıktığımda fark ettim ki, bizi biz yapan ailemizin deneyimleri, yaşadığımız zorluklar ve bunlar karşısındaki sert duruşumuz. bu yüzden joanne, geçmişimden gelip bana yardım eden, gelecekte kendime karşı daha dürüst bir kadın hâline gelmemi sağlayan kişi.” diyor. çıkış albümü the fame’in arka kapağında joanne’e yazdığı şiirin artık gerçeğe dönüşmeye çok yakın olduğunu söyleyebiliriz."

alıntıdır, yazının geri kalan metni için.
  • şarkı listesi ve arka kapak - disc tasarımları yayımlanmış olan lady gaga albümü.

standart versiyon şarkı listesi:

diamond heart
    a-yo
    joanne
    john wayne
    dancin' in circles
    perfect ıllusion
    million reasons
    sinner's prayer
    come to mama
    hey girl" (featuring florence welch)
    angel down

deluxe versiyon bonus:

grigio girls
    just another day
    angel down (work tape)
  • amazon echo adlı cihaz yüzünden tüm parçalarının 30 saniyelik kısımları internete sızan albümdür. ilk izlenim üzerinden konuşmak gerekirse favoriler sinner's prayer, dancing in circles, diamond heart ve john wayne olacak gibi görünüyor. perfect illusion'ın bu albümde işi ne onu anlamadım yalnız.
  • yayınlanmasına dört (4) gün kala tamamı sızan albüm.
    albümde enstrümanlara ağırlık verilmiş, eskisi gibi ağır elektronik parçalar mevcut olmamakla birlikte yüksek ritimli parçalar da var, en yüksek ritimli parça ise albümün çıkış parçası da olan perfect illusion.

ek bilgi: joanne albümü sızdıktan sonraki 20 dakika içinde 300,573 kere indirildi.

izlandalı'nın detaylı incelemesi 21 ekim'den sonra!
  • perfect illusion‘a attığım bütün bokları bana yediren albüm! tam anlamıyla ef sa ne! hatta olllaaağğğy! ba yıl dım!