şükela:  tümü | bugün
  • sao paolo'nun kısaca miranda olarak bilinen 84 doğumlu stoperi. son dört sezondur brezilya ligi'nde yılın 11'ine girecek düzeyde bir performans sergiliyor. bu süreçte izleyebildiğim bir elin parmaklarının sayısı kadar maçının ışığında soğukkanlı, ortalama brezilyalı stoperlerin aksine savruk olmayan istikrarlı bir adam olduğunu söyleyebilmek mümkün.
    daha tıfılken bir sezonluk, pek de başarılı olmayan bir sochaux macerası olsa da artık nihai avrupa kariyerine başlama olgunluğuna geldi. menajerlerinden biri aldair, belki bu isim vesilesiyle avrupa'daki rotası çizme olabilir.
  • seneye kendisini büyük ihtimalle atletico madrid forması altında göreceğimiz futbolcu.
  • son zamanlarda besiktas'la ismi anilan stoper.

stopper derler ya ingilizce'de.. bu adam harbi durdurur. hizli defanslardan biridir. kafa topu hakimiyeti en az bir sivok kadar vardir. bir egemen kadar olmasa da iyi marke eder. tabir-i caizse defansin bel kemigi.
  • beşiktaşla anlaşmasının açıklanması an meselesi olan oyuncu. ersan transferinin olmaması durumunda sözleşme imzalanacağını düşünüyorum.zira yerli stoper öncelik. ancak yıldırım demirörenin serdar adalının sözünü yutturmayacğı bir gerçek. bu durumda miranda yerinde ve iyi bir tercih. zira onun özellikleri türkiyede herhangi bir stoperde yok.büyük ihtimal bir kaç gün içinde yabancı bir sağ bek ve forvet açıklanacak. beşiktaş taraftarının bobo yu aramayacağı kesin.
    not:bu bilgilerin herhangi bir gerçek tarafı yoktur.tamamen yazarın şahsi görüşleri ve temennileridir.:d
  • tanışıklığımız fifaya dayanıyor zira fifa 11 oynamışlığım var sao paulo ekibiyle. ea sportsun 3.5 yıldız biçtiği bu brezilya takımı ilen nice chelsea'ler, barcelona'lar real madrid'ler geldi geçti elimden playstation cemaatinde. eh miranda da takımın bir parçasıydı, kendisini severdim sanal olarak. yanılmıyorsam yedekti, ben ilk 11e alırdım kendisini. ötesini de bilmem. ismi türk transfer piyasasında duyulunca bir hoşuma gitti.

umarım gelir, başarılı olur, zira o herşeyin en iyisini hakediyor.

!?
  • atletico madrid'in gelecek vadeden stoperi. fm'de bu adam leblebi gibi atıyor.*
  • atletico'nun şu sıralar banko, değişmez stoperi olmasına rağmen hakkında bu kadar az entry girilmesine şaşırdığım brezilyalı, başarılı savunma oyuncusu.
  • 2014 dünya kupası brezilya kadrosu'nda yer bulamamıştır.
  • mutd 30 milyon euro serbest kalma bedelini odeyip kadrosuna katacakmis.

sacma sapan david luiz transferi sonrasi 30 yasinda stoper icin 30 milyon odenirse buyuk kuluplerin kafayi yediginin resmidir.
  • brezilya milli takımı'na alınsaydı, brezilyalılar almanlardan en azından 7 gol yemezdi. 3 olurdu 4 olurdu ama 7 olmazdı.