şükela:  tümü | bugün
 • team katusha adına yarışan ispanyol bisikletçi.
 • lakabı purito olan bisikletçi, tırmanış etaplarındaki patlayıcılığı en büyük özelliğidir, bu sayede 2012 sezonunda la fleche wallonne'u kazanmayı başarırken, 2012 giro d'italia'yı da 15. etap itibariyle önde götürmektedir. ayrıca katalan olduğunu ve 1981 doğumlu olduğunu da belirtelim.
 • buyuk ihtimalle 2012 giro d'italia yi kazanacak olan bisikletci cok guclu gorunuyor.
 • giro d'italia 2012 genel klasmanını ikinci bitirmiş ve pembe mayoyu kaçırmıştır. yine de tırmanış etaplarında bitiş çizgisini önde geçmesi sayesinde biraz da ironik bir biçimde sprint klasmanını mark cavendish'in bir puan önünde bitirerek kırmızı mayoyu sırtına geçirmiştir. artık renginin solmasını mı bekler bilemem ama zamana karşı olmadan tur kazanılmıyor purito.

  puritocuğum sana diyorum andyciğim sen anla...
 • atakları çok güçlü ancak güçlü olduğu kadar da kısa. uzun turlarda bu atak yapısıyla ve bu zamana karşı performansıyla zafere ulaşması gerçekten çok zor. ancak şunu da belirtmek gerekir ki atağını yaptığında ona karşı koyacak bir bisikletçi bulunmuyor.
 • büyük tur kazanamaz diyenlere inat, hem de contador'un önünde (öyle bir contador ki doping cezası sonrası bilenmiş) kırmızı mayoya doğru ilerlemektedir. doğrudur bu zamana karşı perfomansıyla tdf'yi kazanması çok zor, ama diğer iki büyük turun patlayıcı güce dayanan tırmanışlarının çokluğunu düşünürsek mümkün. ayrıca zamana karşısı oldukça ilerlemiştir. umarım doping falan çıkmaz bu harikulade perfomansın altından (artık tırsar olduk iyi performans görünce).

  edit: maşallah dediğimiz iki gün yaşamıyor arkadaş, sen git dağlarda contador'u ez geç, düz yolda elinden kaçır. maç 90 dakika, tur 21 gün işte. ibretlik entry.
 • vuelta 2012 deki dağlık etaplarda yapmış olduğu o patlayıcı son km ataklarını giro 12 de yapmış olsa pembe mayoyu sırtına geçirmiş olacaktı.ama belli ki giroyu tt de az bi farkla kaybettiği için artık aklı başına gelmiş.bu yıl vueltayı artı kazanır herhalde derken contador yaptı yine yapacağını.
 • vuelta 2012'de 20. etabın ardından takım radyosuna rivayete göre şunları söylemiş:
  bu da mı gol değil ha söyleyin bunu da mı atamadım
  boşver puritom, biz seni mur de huy'lerden biliriz, varsın kazanama, sen gönüllerin şampiyonusun. giro'da rabottini'ye yaptığın jesti unutmadık.
 • inanılmaz bir sezon geçirdi eli boş kalmış gibi görünüyor olabilir ama giro ve vuelta'da aynı sezon içinde podyuma çıkmak gerçekten çok büyük başarı. hele ki giro'yu saniyelerle vuelta'yı da hafif bir etaptaki takımının başarısızlığıyla kaybettiği düşünülürse. umarım seneye form durumunu koruyup tekrar bu iki büyük tura renk katar, tour de france için özel çalışmalar yapması onun için ancak zaman kaybı ve hayal kırıklığı olur.

  umarım kariyerini bir büyük tur zaferiyle taçlandırabilir.
 • kıl payı kaçırdığı 2 büyük turun ardından sezon sonunda sonbahar klasiği giro di lombardia yı kazandı bunu en çok o haketti bu performansı inşallah seneye de görebilriz.