şükela:  tümü | bugün
  • sonunda bafta'sina kavusan, uzun zamandir gordugum en underrated oyuncu.

bir oyuncunun yeteneginin en buyuk gostergelerinden biri de yaptigi isi kolay ve cok dogal, sanki herkes yapabilirmis gibi gostermesidir.

jodie comer'in killing eve'de yaptigi is iste tam da boyle bir sey; her bolumde bes farkli aksan yapan, carpik mizah anlayisi olan, ayni sahnede hem bir seyler hissedip hem hicbir sey hissetmeden adam olduren, ayni anda hem eve'e takintili hem de hic kimse umurunda olmayan bir suikasticiyi canlandirmayi bize kolay birseymis gibi gosteriyor.

villanelle karakterini dunya uzerinde daha iyi oynayabilecek hic kimse yok, umarim bu sene hak ettigi gibi diger tum odulleri de toplar.
  • killing eve dizisindeki rolü ile 71. emmy ödüllerinde en iyi kadın drama oyuncusu ödülünü kazanan aktris. sonuna kadar hak etmişti bu ödülü. tebrikler.
  • bu sene killing eve dizisiyle emmy ödüllerine nasıl aday olmadığını anlayamadığım oyuncu. kadın daha ne yapsın?

zaten emmy ödüllerini çok taraflı bulurum. house md dizisinden hugh laurie'e bir ödül bile vermediler sekiz yıl boyunca.
  • the white princess'te (isminden disney filmi sanılsa da elizabeth of york'u anlatmaktadır) uzun süre queen consort olarak izledikten sonra, phoebe waller-bridge yüzünden düştüğüm killing eve'de tekrar karşıma çıkmış, gülünce suratı başka birine dönüşen, bir garip güzel aktris. çoğu oyuncunun beceremediği, yapmacık olmayan rus aksanlı ingilizce'sini takdir etmekteyim.

imdb trivia'sına göre 2019 itibariyle halen liverpool'da ailesi ile yaşamaktadır.
  • iyi ve yetenekli oyuncu. killing eve'de bildiği söylenen dilleri iyi konuşuyor. neyse ki oo çok dil biliyor ayağına rezil aksanlarla oynayanlardan değil. alkış.
  • sarı saçlarına gönlümü bağladığımın ingilizi. kalbimin sahibi, minik kuşum. aynı zamanda killing eve’de canlandırdığı villanelle karakteriyle emmy almış, her tarafından yetenek akan aktris.
  • uzun zamandır kendisi hakkında övgü dolu bir entry girmek istiyordum bugüne kısmetmiş. killing eve’de oynadığı villanelle karakterini o kadar muazzam oynuyor ki kendisinin röportajlarını izlediğimde bi an kendimi ee bu villanelle değil?! diye düşünürken buldum. kendisinin tatlı mı tatlı bir ingiliz aksanı ve ince bir ses tonu var. villanelle’de ise her türlü aksan ve daha tok bir ses var. kendisinden bu kadar farklı bir karaktere bu kadar kolay his, duygu, aksan verebilmesini hayranlıkla izliyorum. kaşı gözü boyu posu zaten maşallah. allahım ingiliz asaletini de bol bol vermiş hiç eksik etmemiş. diziyi izlerken villanelle göründüğünde ekranda resmen çiçekler açıyor böyle bir ayrı parlıyor. star ışığı dedikleri şey var sanırım. fazlasıyla fotojenik ve kamerayı seven insanlardan.
    ve ve ve tabii ki mimikleri. mimiklerinden de bahsetmeden gitmek olmaz. her zaman yerinde ve abartısız kullanıyor bu yeteceğinin hastasıyım. onu izledikten sonra çevremdeki insanlara ve kendime bi baktım. hepimiz gerçekten minimum seviyede mimik kullanıyoruz çünkü onu kullanabilmek de bi meziyet sanırım. nerdeyse her sahnesinin gifi var. villanelle’in harika stili ve mizacı kendisine çok yakışıyor. emmy’den sonra yavaş yavaş başka yapımlarda da boy göstermeye başladı. severek takipteyim.

ekleme: 2020 bafta ödüllerinde de leading actress kategorisinde adaylığı açıklanmış. 2. baftasını alacağına nerdeyse eminim.
  • kendisini zaten oynadığı yapımlarda beğenirdim ama killing eve ile iş hayranlığa gitti. hakkettiği değerin yarısını bile görmüyor kadın resmen. bir de çok değişik bir güzelliği var çözemiyorum yani tek tek ele alındığında kusurlu diyebileceğin kaşı gözü bütüne baktığında sıradışı oluyor. al kalbimi koy kalbinin üstüne jodie.
  • (bkz: killing eve) dizisi ile tanıma zevkine eriştiğim, 11 mart 1993 liverpool doğumlu aktris. kendisini villanelle rolü ile o kadar benimsedim ki -dizide harika bir rus aksanı ile konuşuyor- röportajlarında ingiliz aksanı ile insanları kandırmaya çalışan bir rus kiralık katili görüyorum. yüzü, mimikleri, oyunculuğu o kadar harika ki kendisine hafiften saplantı beslemeye başladım, bul beni villanelle.
    aynı zamanda kendisi ryan reynolds ile (bkz: free guy) adlı filmde oynamıştır fakat covid-19 yüzünden sanırım henüz gösterime sunulmadı film. bence jodie comer bu filmle tanınacak ve yıldızı parlayacak, umarım kendisine oyunculuğunu kısıtlayacak "güzel yüzlü,şirin saraşın kadın" rolü verilmemiştir, büyük haksızlık olur.
  • killing eve'de süper oynamış. dizi eh, idare eder, fakat jodie comer'in oyunculuğu muazzam. yüzü zaten aşırı güzel ve şekilden şekle soktuğu ruh halini yüzüne yansıtması olağanüstü.

ilk defa bir yapımı, oyuncusu için izledim.