şükela:  tümü | bugün
  • fakir pirlo'su.
  • swansea city'nin kendi akademisinden yetiştirdiği galli orta saha oyuncusu. her swansea oyuncusu gibi pas oyununa yatkın, topla arası iyi tipte bir orta saha. korner ve frikiklerde de sık sık topun başına geçmekte. bu hafta sonu oynanan wolverhampton wanderers maçında ilk premier lig golünü de attı.
  • 13 milyon pound karşılığında stoke city'ye transfer olmuştur.

çok iyi bir euro 2016 performansından (turnuvanın en iyi ilk 11'ine seçilmişti) sonra, üstelik de alındığı ücretten (15 milyon pound) daha ucuza takımdan ayrılması şaşırtıcı gelebilir, ancak pek de öyle değil. zira 4 yıl önce geldiği liverpool'da genel olarak ben tarzını beğensem de vasat bir performans sergiledi. bu transfer sezonunda onun bölgesine transfer edilen georginio wijnaldum ve marko grujic'ten sonra şişkinlik olacaktı. üstelik emre can'ın da sürekli yükselen performansı ortada. bu şartlar altında kontratında bir yıl kalmış bir oyuncunun neredeyse alındığı bonservis ücretine gönderilmesi kötü bir karar değil.

liverpool'un seneye kontratı bitecek ve pozisyonunda şişkinlik olan bir oyuncudan bu parayı kazanması, stoke city'nin böylesine kaliteli bir oyuncuyu kariyerinin zirvesinde transfer etmesi ve allen'ın ise düzenli forma giyebileceği bir takıma gitmesi yönünden ele alınırsa tüm taraflar için iyi bir transfer oldu.

seni iyi hatırlayacağız galli adam, yolun açık olsun.
  • brendan rodgers kendisi hakkında övgü dolu sözler söylüyor. liverpool'u gomel karşısında izledim. joe allen, borini gibi transferler takıma uyum sağladıkça, ve oynanmaya çalışılan oyun olgunlaştığında liverpool muhtemelen eski günlerine dönecektir. şampiyonluk hemen gelmez, ama bu takım her zaman 2. ya da 3. olmalı en kötü ihtimalle. ve bu takım, herkesin kabulüdür ki, bir şampiyonlar ligi takımıdır tartışmasız. go reds.
  • oynamadığı dönemde uzattığı saçlarıyla, akıllara serdar kesimal'in fenerbahçe de sergilediği sakal performansını getirmiştir.

kendisi aynı zamanda jürgen reyizin takımın başına geçmesiyle birlikte yükselişe geçmiştir.
  • the welsh xavi lakabıyla müsemma galli orta saha oyuncusu.

özellikle 20 haziran 2016 rusya galler maçı'nda aaron ramsey'e yaptığı asistle, neden kendisine böyle denildiğini açıklamıştır sanıyorum.

fizik olarak bu kadar zayıf olmasa, kesinlikle liverpool'daki en teknik ayak olduğundan, ilk onbirde yer bulacaktır.
  • (bkz: #49313979)

jurgen klopp'un merkez ortasahada emre can, jordan henderson, james milner ve lucas leiva'nın ardından 5.opsiyon olarak kullandığı 1990 galler (26) doğumlu hıyar ağası topçu.

jurgen klopp onu genellikle 'liverpool'un 2. taktiği olan 3 merkez ortasahalı 4-3-3' içinde kullanıyor. bazen de ilginç bir şekilde sol kanatta denedi.

premier ligde 8 maçta ilk 11 başlayabilip, çok da sallamayıp finale kadar yürüdükleri uefa avrupa ligi maçlarında rotasyonda forma giydi.

---bonus---

içinde bulunduğu 2015/16 liverpool fc kadrosu için, bakınız da bakınız:

(bkz: #60795816)

---bonus---
  • siz adamı 3 kez izlemeden yorumlayanlara bakmayın;
    buraya yazıyorum hem de tanım yerine geçsin:
    sezon sonunda liverpool'un en değerli oyuncusu mertebesine yükselecek orta saha oyuncusu.
  • liverpool'un, zamanında yine ünlü transfer dallamalıklarından birini yapıp, 2012-13 sezonunda tamı tamına 19 milyon euro'ya kadrosuna kattığı vasıfsız defansif ortasaha gallisi. takıma katılmasının gazıyla ilk 4-5 ay, takımında ilk onbir oynamış, sonrasındaki 2 senede de forma giyebilmek için arkadaşlarının yorulmasını ya da sakatlanmasını beklemiştir. bir olayı yoktur, türk bir gazetecinin 'galatasaray'dan kimleri tanıyorsun?' sorusuna 'ofcourse mustafa sarp' cevabını verdiği rivayet edilir.