• gevezeliğiyle ünlü delaware senatörü. 1973 yılında yani daha 30 yaşındayken abd'nin en genç senatörü olmayı başarmış biri. önseçim debate'lerinden birinde, sunucu uzun bir soruyla, "çok uzun konuşuyorsun. başkan olduğunda bundan vazgeçeçecek misin?" diye sormuş ve o da "evet" diye cevap vermişti. cevabın gerisini bekleyen salak sunucu, seyircilerin gülmesiyle uyanarak, açıkoturumu devam ettirmişti. o an, başkan adaylığı macerasında tavan yaptığı andır joe'nun. sonra bi daha alaka görmedi.
 • 2008 abd baskanlik secimleri'nde barack obama'nin muhtemel baskan yardimcisi adaylari arasinda adi gecen politikaci. 1973'den beri kesintisiz delaware eyaletinin senatorudur.
 • "değişim" çağrıları yapan obama'nın 36 yıldır washington'da dolanan başkan yardımcısı adayı. mccain dededen 4 yaş küçük.
 • hukuk mezunu baskan yardimcisi adayi, obama'nin runningmate'i. jd'sini syracuse college of law'dan almistir.
 • bu aralar, amerika'daki ermenilerin topluca "vote democrats" çağrıları yapmalarının ana nedenlerindendir.
 • 40 yildir her buldugu firsatta turkiye'nin isine comak sokmaya calisan demokrat vice president adayi.

  obama secilirse turkiye'nin bu adamdan cok cekecegi var..
 • gulu$u cheshire kedisi 'ni andiran gaf krali.
 • palin olsun joe biden olsun cidden al birisini vur otekisine tipler.. bunlari muhtemelen "bakin baskan sececeginiz adam, baskan yardimcisinin bile fersah fersah önünde.. sizin 100 gömlek üstünüz yani" demek icin tutuyorlar sanirim.. yoksa bu kadar cok gafi sahsen ben tüm hayatimda yapmadim..

  "it will not be six months before the world tests barack obama like they did john kennedy. the world is looking. we're about to elect a brilliant 47-year-old senator president of the united states of america."

  "watch. we're going to have an international crisis, a generated crisis, to test the mettle of this guy. "

  dmiş bu arkadas.. yani dior ki john f kennedy'e yaptiklarinin aynisini barrack obama'ya da yapacaklar.. ve dior ki "biz baskani test etmek için bir kriz yarattik"..

  ben obama'nin yerinde olsam cekerdim kenara "bi sus mina koyiim bi sus" derdim.. ayip be..
 • tarih itibarı ile amerikan başkanlığı ile arasında duran tek şeyin eli silahlı bir ırkçı* olabilitesi beni çok üzen türk düşmanı..
 • varsayalim ki evet, turk dusmani, turk dusmani oldugu icin cok kotudur. halbuki ermeni dusmani olsaydi nasil bagrimiza basardik.

  ya hem turkun dusmani olmayan var mi ya su dunyada ahahaha yapmayin ya. turkun turkten baska dostu yoktur!!!1!
hesabın var mı? giriş yap