şükela:  tümü | bugün
1958 entry daha
  • bazı insanlar için söylenir ya; tam bir orospu çocuğu diye. bu adam da tam bir "amerika başkanı"
  • baskanliga gelecegi 20 ocak'ta yapilacak toren ve kutlama programlarinin belli olmaya basladigi mustakbel baskan. baskanlik yemin toreninde linkteki isimler sahne alacak. milli marsi lady gaga soyleyecek, sonrasinda ise jennifer lopez bir performans sergileyecek.

    aksam ise geleneksel olarak balolar duzenlenir. sadece bir kacina ucretsiz davetliler cagirilir ama cogu politik kampanyalara bagis karsiligi bilet alacaginiz balolar olur. ucuz da degildir bunlar. bazilarina 5-6 haneli bagislar yaparak gidilir. pandemi sebebiyle bu balolar yerine 90 dakikalik cok sayida unlunun sahne alacagi bir tv programi olacakmis. sunuculugunu tom hanks'in yapacagi programda jon bon jovi, justin timberlake, demi lavato gibi isimler var. temasi amerikan kahramanlari olacakmis. pendemi sebebiyle on planda olan basta saglik calisanlari olmak uzere alakali mesleklere tesekkur konusmalari yapilacak gibi gorunuyor.

    bu arada 6 ocak kalkismasi oncesinde biden'in yemin torenine delaware'den washington dc'ye yillardir yaptigi gibi trenle gelecegi soylenmisti. son olaylardan sonra guvenlik sebebiyle tren programdan cikartilmis.
  • zafer konuşmasını henüz dinledim de...gazap üzümleri'ndeki papaz casy'yi anımsattı nedense. hani şu, insanlara inanmadığı şeyleri telkin ederek coşturup zıp zıp zıplatan allahsız papaz. bu kalabalıklar için asıl maksat coşmak olunca yetkin ağızdan çıkan her kelime plasebo etkisi yapıyor.
128 entry daha