şükela:  tümü | bugün
 • joe (ya da jo) hisaishi nausicaa sirasinda hayao miyazaki'ye bulasmis, sonrasinda bilimum filminin soundtrackini bestelemis bir japon sahsiyet.. muzikleri icin zaman zaman daha iyisi olabilecegi dusunulse de miyazaki'yi uzun zamandir taniyor ve anliyor olmasi buyuk bi avantaji; bu yuzden filmlere yakisir kalitede sonuclar cikiyor cogu zaman..
  mononoke hime'de zirveye ulasmis gibi gozukse de nausicaa'nin acilis muzigi en duygulu eseri kanimca.. senfonik versiyonlari ise soundtracklerin kendilerinden de basarili.. miyazaki filmleri disinda da bir suru eseri var ayrica tabi..
 • hem miyazaki'*nin hem de kitano'nun *nun kadrolu muzisyenidir. 5 kez japon sinema akademisi tarafıindan odullendirilmistir. anaokulundan bu yana muzikle ilgilnemis bu sahis universitede de muzik egitimi almis ve direk alemlere dalmistir. dunya'nin dort bir yaninda kapali gise konserler veren ve cilgin bir hayran kitlesine sahip bu beyefendi oglumuz, bir keman dortlusunu anlatan quartet adli bir yapita da yonetmen olarak** imza atmistir.
 • spirited away'deki "roku ban me no eki" (altıncı istasyon) isimli eseriyle aşmış müzisyen. bu da miyazaki ile belli bir frekansı yakalamış olmasından kaynaklanıyor sanırım.
 • her ne kadar muzikten anlamasam da; piyano agirlikli parcalari ve romantizmi ile bana bir chopin'i ya da zaman zaman kirklar, ellilerin romantik hollywood filmlerinin muziklerini animsatan bestecidir. (miyazaki'ye yaptigi isleri bilemeyecegim, kitano'lar icin konusuyorum.)
 • mononoke hime için yaptığı the legent of ashitaka theme si çok ektileyici olan müzisyen kişi
 • rüyalara inanan biri olmalı.
 • düşlerime fon müziği yaptırmak istediğim besteci.
 • howl's moving castle, kiki's delivery service, laputa the castle in the sky, mononoke hime, nausicaa, porco rosso, spirited away, tonari no totoro, whisper of the heart ve daha nice filmin scorelarını yapan, totoro heyvanını döverek sevme isteğimizi kabartan japon kişi.

  bir kuple söylemek isterim kendisinden

  çisa na me
  ha e taraaaaaa
  hi mi tumo annooooğğ
  mori eno hassupo oto
  su-pe-ki-na ko oken haci marüüüüüüüüü

  tonari no totoro totoooroo
  totoro totooooro
  morino lagarü
  mite şikare sümmderü

  tonari no totoro tottoooroo
  totoro totooooro
  koo-doo mono kuplimi danyel
  aneka li otozu derüüüüüü

  huşi bima de aiiiiiiii
 • çok huzur verici, arındırıcı bir müziği var, ruhun tozlarını silkeler, gereksiz fazlalığından ve kalabalığından arındırır gibi... mononoke hime e yaptığı müziklerle aşmıştır.