şükela:  tümü | bugün
 • dün oynanan maccabi barcelona eurolig top 16 karşılaşmasını izledikten sonra kendisini övgüye boğmak istediğim sempatik adam. solaktır. statik şutör falan değildir. dengesiz atışlarda da başarılı olabilir. umarım 1-2 seneye nba'de şansını dener.

  yaklaşık 7 yıl sonra gelen edit: nba’de şansını denedi ve ilerlemiş yaşına rağmen ligin en iyi tamamlayıcı oyuncularından biri oldu.
 • yıllık maaşı 1 milyon euro olmak üzere maccabi electra ile 1+1 yıllık sözleşmeyi imzalamış şutör.
 • 7 eylül 2014 türkiye avustralya basketbol maçında her fırsat topunu, aldığı her hücum reboundını sayı yaparak bize en fazla zorluk çıkaran oyuncu. hatasız oynuyor, maçın geneline göre çok ekstra oynuyor.
 • dante exum'un idolü.

  utah'la anlaştığı için çok mutlu olduğum eli yüzü düzgün, kanka olunmak istenen bir adam. basketbol iq'su çok yüksek. tanıyan tanıyor zaten barcelona ve maccabi'den.
 • bu senenin utah jazz adina en pozitif kadro hamlesi. rotasyon'da steve novak'in arkasina duserse diye korkuyordum ama allah korudu. cok guzel oynuyor basketbolu, insallah padawan'i exum da buna ceker.
 • tam bir görev adamı .

  bence çok iyi bir savunmacı , şutu da fena değil .30 nisan 2017 los angeles clippers utah jazz maçında harika bir savunma performansına imza attı , yeri geldiğinde de ceza şutlarını iyi kesti . zaten utah jazz'ın mevcut sisteminde kendisinden ilk istenen savunma yapması .

  jazz'ın x faktörlerinden biri bence .
 • bu sene sonu serbest kalacak oyuncular içinde bana göre en değerli parça.(fiyat/performans olarak)
 • utah jazz ile 4 yıl/52 milyon dolara anlaşan oyuncu. 13 milyon dolar etmez, kesinlikle overpaid. hücumdaki meziyetleri sadece üçlük atmak ve oyunu yönlendirmek, atletizmi sıfıra yakın ve 34 yaşına geldiğinde 13 milyon dolar kazanacak. bu sezon parladı alelade bir bench oyuncusu olmadığını gösterdi ama bu kadarı fazla.

  edit: yine de kendisini severim, 27 yaşından sonra geldiği nba'de, belki de kendisine en uygun takımı bularak tutundu. iş ahlakı yüksek oyuncu, görevini yerine getirir. geçen yaz ya da önceki yaz takım tarafından serbest bırakılabilirdi. ordan bu seviyeye gelmesine sevindim ama bu overpaid olduğu gerçeğini değiştirmez.
 • yıllık 11-12 milyonluk kontratı havada karada alacakken 13 milyona yuvada kalmıştır. 3 yıl 36 milyon gibi bir kontrat müthiş olurdu ama varsın böyle olsun. bana kalırsa kontratındaki tek sorun 4. sene, para değil.
  ekşi sözlükte senin başlığını açmış olmak bana boş ama hoş bir mutluluk veriyor reis
 • izlemekten büyük keyif aldığım adam. neredeyse sıfır atletizmle oynuyor ve bu oyunu nba seviyesinde oynamak için yüksek düzey atletizme gerek olmadığını tek başına ispatlıyor adeta.

  basketbolcu olsaydım muhtemelen idolüm olurdu. basketbolcu olmak izleyen gençlerimiz de bu abimizi örnek alsınlar, uçmaya-kaçmaya heveslenmesinler.