• miami heat'in bol yıldızlı kadrosunda ucuza oynayabilecek uzun oyuncu yoksunluğundan yer bulan kanadalı pivot. henüz birkaç sezondur nba parkelerinde yer bulduğundan genç oyuncu hissiyatı yaratsa da 28 yaşındadır bu adam. tabii bunda unlv'den 25 gibi ncaa standartlarına göre geç bir yaşta mezun olmasının da etkisi var.
    oyununa gelecek olursak, oyunun hücum yönünde takımını 4 kişi bırakan ancak savunmada istekli ve mücadeleci bir oyun sergileyen bir oyuncudur. blokları ve kısıtlı zamanda aldığı ribaundlar onu savunma yönüyle iyi sayılabilecek bir oyuncu yapıyor. hücumdaki performansına dair ise; nba kariyeri boyunca yalnızca dört kez çift haneli sayı attığı bilgisi yeterli olacaktır sanırım.
    velhasıl, şu an ispanya ikinci ligi yahut polonya ligi'nde ortalama bir takım yerine wade, lebron ve bosh gibi oyuncularla şampiyonluk adayı bir takımın ilk beşinde oynuyor oluşu kaderin cilvesidir.
  • fatih solak ve erdem türetken ile birlikte voltranı oluşturabilecek kapasitede bir adam olarak görüyordum anthyon'yi hep. istediği kadar savunmada sert ve istekli olsun ama kalas elli adamlara hiç tahammülüm yoktur. ama geçen hafta oynanan new york maçında amare'yi bir ara çok sağlam savundu ve o andan itibaren fatih solak ve erdem türetken'in yanına voltran için başka bir oyuncu arayışlarına giriştim. afferim joel sevdim seni.
  • desagana diop ekolünden bir basketbolcu.
  • dun aksamki portland macinda aynen su istatistigi tutturmus oyuncu.

26 mins 0 pts, 0 rbs, 0 asts, 0 blks, 1 to, 4 pf, zero shot attempts.

adam 26 dakika oyunda kalmis, sifir sut denemesi sifir rebound sifir asist, sifir blok, 1 top kaybi 4 faul. direk diksek sahaya daha iyi istatistik cikarirdi.
  • gün geçmiyor ki enteresan istatistiklere imza atmasın efendim. son bombası ise bi kaç saat evvel 93-89 kaybettikleri atlanta maçından:

38 dakika 0 sayı 16(!)ribaund(8 hücum 8 savunma) 0 asist 3 blok 5 faul ve en bombastiği 0/0 şut...

evet efendim arkadaş 38 dakika sahada kalıyor ve sayısı yok. sayısı olmamasına bişi demiyorum ama adam şut dahi kullanmamış. yuh ulan 8 tane hücum ribaunda çekmişsin bari bi tanesini gaza gelip çembere göndereydin. maçı izlemedim tamamen box score a bakarak konuşuyorum ama eşine az rastlanır bir kalasla karşı karşıyayız efem. hem de tarihin en görkemli kadrosunu kurduğu söylenen miami de. ironiye gel!!!111
  • tarihin en kötü paslarından birinin sahibidir;

http://www.youtube.com/watch?v=nrimhbhxg78
  • boyu biraz daha uzun olsa, iddia ediyorum ligin en elit uzun savunmacılarından biri olur. şu an için sadece iyi bir savunmacı sıfatında. ha ama dersiniz ki, "ben wallace'ın boyu çok mu uzundu?", bende derim ki, dikkat ettiysen "şu an için" dedim. bir de o rebo mücadelelerinde anında aralara dalıp, ortalığı karıştıyor ya, bitiyorum.

ayrıca; big three'nin bodyguard'ı.
  • hiçbir özelliği yok. ilk beş oynuyor bir de. siktirsin gitsin.
  • all-stara seçilemez de diyelim aldılar. memo ile shaq'ın pozisyonu vardı, memo'nun guard gibi top getirip shaq'ın savunduğu pozisyon. işte buna da yaptırsınlar, az biraz da dış şut kullansın bayağı eğlenceli olur. tövbe yarabbim joel anthony ve all-star; yanyana bile hoş durmuyor.
    gelelim akşamki atlanta maçına. kendisinden katkı bekliyorum kuponuma. ilk yarı 4 sayı atsa yeter.
  • all-star oylamasında center oyumu kendisine verdim. endamı yeter, görmek istiyoruz onu.
hesabın var mı? giriş yap