• prison break'in yerli versiyonu çekilse bu karakteri mfö'nün özkan'ı oynar.
  • --- spoiler ---

alex: john sakin ol.. ellerini havaya kaldırmanı ve diz çökmeni istiyorum.

john: ben sadece tanrının önünde diz çökerim ve şu anda onu burada göremiyorum.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

ilk sezonda fox river'dan kaçarken, en son geçmeleri gereken telin önüne geldiklerinde "alfabetik sıraya göre geçelim" önerisi getirmiş ve benjamin miles franklin kendisine "a-bruzzi" diye hitap ederek yarılmamıza sebep olmuştu.

--- spoiler ---
  • mafya olacaksan böyle olacaksın dedirten abimizdir. prison breakde aramızdan erken ayrılması bizleri üzmüştür fakat ayrılırken bile 'i knee only to god but ı see no him here' sözleri ile karizmasından ödün vermemiştir.
  • vefatının yıl dönümünde rahmetle andıgımız büyük insan.

nurlar ve jöleli sacları bozulmayacak bir ortamda yatsın.

amen.
  • +john abruzzi john abruzzi?
    -john abruzzi john abruzzi.
  • fibonacci fibonacci diye inat etmeyeydi iyiydi. 2, 3, 5 derken olan sana oldu john.
  • "i kneel only to god, but i don't see him here.." diyerek bizi kalbimizden giderayak vurmuştur..
  • deposunda çalışan fibonacci (yazılışından emin değilim) isimli karakterin polise ihbarda bulunmasıyla hapse girmiş italyan mafya babasıdır. fibonacci john abruzzi'nin aleyhinde tanıklık yapması halinde ömür boyu hapis alacaktır. john abruzzi'nin tek amacı fox river'dan kaçıp tanık koruması altında olan fibonacci'yi bulup öldürmektir.
  • "ben bir tek tanrı'ya diz çökerim ve şu an onu burada göremiyorum" repliğinin sahibi , prison break 'in en sağlam karakteri .
hesabın var mı? giriş yap