şükela:  tümü | bugün
  • fenerbahçe futbol altyapı eğitim direktörü. aynı zamanda uefa'da da eğitmenlik görevi bulunan ingiliz teknik adam. altyapının meyveleri yavaş yavaş sayesinde gelmektedir.
  • ocak 2010'da devraldığı şubeyi 1.5 yılda avrupa şampiyonu yapmış direktör. kendisine minnettarız.
  • fenerbahçe'nin sahip çıkamadığı büyük altyapı üstadı.

dereğzı'nda geçirdiği 1,5 senede fenerbahçe'nin tüm altyapı takımları toplamda 4 türkiye şampiyonluğu, 3 türkiye ikinciliği, 1 avrupa şampiyonluğu ve 1 dünya beşinciliği elde etmiş, ayrıca kulübün tarihinde görülmemiş sayıda oyuncu altyapıdan a takıma verilmiştir. bu oyuncular arasında çok şeyler beklenen recep niyaz, mehmet topçu, gökay ıravul ve recep berk elitez de vardır.

derağzı'nda kurduğu ekiple birlikte inanılmaz işler yapan bu ingiliz teknik adam, şenol çorlu gibi bu konuda en ufak bir tecrübesi dahi olmadan bulunduğu mevkiyi altı yıldır işgal eden bir adam için harcanmış, sadece fenerbahçe'ye değil, türk futbolunun geleceğine yazık edilmiştir.
  • yeni sezonda bucaspor futbol akademisi'nin yeni teknik direktoru olacak şahsiyettir. hayırlı olsun.
  • 14 ocak 2013 tarihinde altınordu kulübünde başladığı görevinden 21 şubat 2013 tarihiyle bizzat seyit mehmet özkan tarafından alınmış ve hakkında ne ege basınında ne de ulusal basında tek bir haber yer almamış hocaların hocası.

bir değeri daha tarumar edip bıraktık kısacası.
  • kendisi ve ekibinin eserlerinden bazıları * * * * ziraat türkiye kupası'nda sahne almakta ve gayet başarılı görüntüler çizmekte olan hocalar hocası.
  • 5 haziran 2015 antalyaspor samsunspor maçı'nda yine kendisini andığım büyük altyapı üstadı.

kendisinin fenerbahçe'ye kazandırdığı recep niyaz (95) ve yine tedrisatından geçmiş olan ömer kandemir (93) ve oğuz mataracı (94) şu ana dek iki takım adına sahanın en iyileri olarak öne çıkmakta.

tabii, fenerbahçe böyle bir değeri ve bu gençleri neden harcar, orasını anlamak mümkün değil!

edit: derken oğuz attı, antalya öne geçti!
  • her gün beraber çalışma şerefine nail olduğum, müthiş karakter. hala anahtarlığı fenerbahçe logulu. hala soğuk havalarda fenerbahçe beresini takıp çıkar antrenmalara.

şu an chesterfield fc *altyapısında genç takım sorumlusu. yaşı 70 ama benden genç gibi. teknolojiye çok hakim. maç analizleri konusunda hala gündemi takip etmeye çalışıyor.

ondan çok şey öğreniyorum. bana vizyon olarakta çok şey katıyor.

uefa a yenileme ve pro lisansları eğitimi verdiği onlarca türk hoca var. sohbet arasında geçtiğinden çıkarabildiklerim: hikmet karaman, metin türel, şenol güneş, mehmet altıparmak. bir çok kişinin ismini unutmuş haliyle.

tanışmamız da çok acaip olmuştu. "hangi takımı tutuyorsun" dedi. "bilmezsiniz, denizlispor" dedim. "aaa" dedi, "ben oraya iki kere deplasmana gittim. hatta sizin hocanız su an mehmet altiparmak" . sonrasında mehmet hocayla, ikisi arasında bir selam yollama olayı olmuştu bu sayede.

diyecek çok şey var hakkında. hiç burnu büyük değil ve paylaşıma çok açık bir kişiliği var. şu sıralar bir kaç tane türkiye eğitimi planlanıyor. kendi geliştirdiği kanıta dayalı futbol antrenörlüğü eğitimleri düzenliyor. websitesi bu

futbol felsefesine ayrı bir başlık açmak lazım.

tanım: manevi babam