şükela:  tümü | bugün
  • ne 1 yildir entry yazilmamis mi hakkinda?

ustune franchise kurulacak muhtesem insan. sadece 2inci senesinde ve sakatligindan donmesiyle g-league takimi ayarindaki atlanta hawks dogu'da playoff zorlayacak takim moduna gecti. kendisi son 17 macin 14unde double double yapmis ki bunlarin cogu 20-10 seklinde. trae young'indan, deandre bembry'sine herkesin sut yuzdesi %10-15 artmis durumda. savunma bile kendini toparladi. sene basindan beri oynasaymis cidden hawks playoff yaparmis dedirtiyor. ringer'da son cikan yazida da chris bosha benzetmisler.

seneye all-star. simulasyon sakatliklardan korusun.
  • muhtemelen nba 2017-2018 sezonunda diplerde yer alan atlanta hawks'ta oynadigi icin goz ardi ediliyor ama 2017 nba draftinin steal'lerinden biridir. mac basina 22 dakika sahada kalan 19.5 yasindaki bu genc arkadasin, 10.5 sayi 7 ribaund ve 1.1 blok ortalamasi var. saha ici isabet orani 0.589, ucluk isabet orani (sadece 17 kez denemis olsa da) 0.353.

istatistikleri 36 dakika uzerinden hesaplandiginda 17 sayi, 11.4 ribaunt ve 1.8 blok gibi elit seviye bir uzun forvete ait olabilecek istatistikler ortaya cikiyor. eger gelecek sene ucluk konusundaki ozguvenini ve isabet oranini gelistirip, cok da bokunu cikarmadan, daha cok kullanmaya baslarsa cok tehlikeli bir oyuncuya donusebilir.

per istatistiginde ise 20.50 ile bu senenin caylaklari arasinda lider. ama hakkinda girilen entry sayisi bununla birlikte 4.
  • babasının görevi (asker) nedeniyle bir süre türkiye'de yaşamış pf. 19.sıradan * seçti, evladımız sayılır desteklemek gerekn*

edit: 1.5 yıl falan yaşamış sanırım, türkiye'yi hatırlamıyordur bile :( https://twitter.com/…enol/status/878065279254659073
  • hawks’ın trae young ile beraber en büyük umudu.aşırı mobil olması ve inanılmaz sıçrama yeteneği ile pivot pozisyonu için zayıf olan fiziğini örtüyor.şut atabilen bir 4 numara ile iyi bir ikili olabilir.ayrıca kendisi bi dönem van’da bulunmuş annesinin görevi sebebiyle.ben de diyorum bu çocuğa nerden kanım ısındı
  • sene basından bu yana sağlıklı kalabılseydı ve trae'nın uyum surecı kısa surseydı atlanta rahat play-off kovalardı bu sene geçtı artık fakat önümüzdekı yıllarda umudumuz cok fazla.
  • dün akşam yükselen yıldızlar maçını smaçlarıyla tek başına kurtarmaya çalışmış, ancak yine de yetmemiş olan yetenek.

bakalım bu gece smaç yarışmasında ne yapacak, en azından finali görür gibi geldi bana.
  • yolu açık olsun adından çok söz ettirecek basketbolcu.
  • ilk sezonunda şu ana kadar çıktığı 16 maçta 21.3 dakika sahada kalıp, 11 sayı 7.3 ribaund 1 blok, %54 fg ve %76 ft yüzdesi yakalamayı başarmış olan wake forest çıkışlı pf/c. şu an açık ara ligdeki en iyi 5 rookieden biri.

üst düzey atletizminin yanında sahip olduğu inanılmaz enerjisi onu diğerlerinden ayrı bir kategoriye koyuyor. rakip savunmalar için gerçekten önemli bir tehdit, zira üzerinden oynanan bir p&r'de onu savunmak baya güç. mid rangeleri fena değil ancak daha da iyi olabilir. atışları rahat ve eli düzgün, ilerleyen dönemlerde üç sayı tehdidi oluşturmaya başlayabilir, bu az çok kestirilebiliyor.

şu an ligin en çok faul yapan oyuncusu konumunda. en önemli eksisi bu. maç başı 3.9 faul gerçekten çok ciddi bir rakam. yüksek enerjisini savunmada istediği gibi kullanamıyor henüz. eh bu da haliyle oynadığı süreye de yansıyor. uzun vadede bu kötü alışkanlığından kurtulacağını düşünüyorum.

bana fazlasıyla kenneth faried'in ilk sezonlarını hatırlatıyor. faried de yüksek enerjisi ve atletizmiyle lige girer girmez büyük dikkat çekmiş, ancak ilerleyen dönemlerde yerinde sayarak, hatta geriye giderek o büyük potansiyelini açığa çıkaramamıştı. collins'in hikayesinin daha farklı olması dileğiyle.
  • 2017 nba draft'ı 19. sıra seçimi olan eski wake forest oyuncusu power forward.

atlanta hawks tarafından seçildi.
  • (bkz: collins john)