şükela:  tümü | bugün soru sor
  • gerilim romani yazaridir, amerikali. best sellerlar yazar gerilim janrindan. hakkinda başlik açilmamasi türkçeye çevrilmemiş oldugundan midir acep. ana karakteri charlie 'bird' parker dir. siradişi hoş kankalari wardir. en hoşlari ise angel ve louis adli gay çifttir. angel pro bir hirsiz, louise ise pro bir katildir. evet.
  • 'kayıp şeyler kitabı' isimli fantezi türünde bir romanı da bulunan yazar. bir yandan annesinin ölümünün yasını tutarken, bir yandan da babasının yeni evliliğini kabullenmeye çalışan 12 yaşındaki david'in, odasında bulunan kitapların çağrısına kulak vererek içerisine adım attığı bir masal dünyasında başından geçenleri anlatıyor. iyiler, kötüler, kurtlar, krallar, kahramanlar ve hainleriyle biraz da büyüklere yönelik bir masal.
  • ölüm sanatçısı, karanlık çukur. öldüren tür, kayıp şeyler kitabı adlı eserleri türkçeye kazandırılmış irlandalı yazar.
    diğer kitaplarının neden hala çevirilerinin yapılıp yayımlanmadığını anlayamıyorum, gerek romanlarındaki akıcılık gerekse kurguladığı müthiş olay örüntüleriye insanı kendine hayran bırakan içimizdeki irlandalı.
  • bir fbı görevlisidir. en azından öyleydi. black mass filmiyle ülkemizde tanınan gerçek boston suçlusu ve muhbiri olan whitey bulger ile işbirliğinden suçlu bulunup 40 yıl hapis cezası almıştır.

    (bkz: whitey bulger)