şükela:  tümü | bugün
 • amerika birleşik devletler doğumlu, looking for alaska, an abundance of katherines, paper towns, the fault in our stars ve will grayson will grayson romanlarının yazarı.
 • kardeşi hank green'le vlogbrothers isimli bir youtube kanalları olan zeki adam. yazar, youtuber, abi, eş, baba.
 • bugün 35.doğum günü olan vlogger, yazar ve awesome kişi. dünyanın dört bir yanındaki hayranları iyi ki doğdun videoları çekmiş, şarkılar söylemiş ve youtube'a yüklemiş bugün; o da teşekkür ederim, muhteşem olmuş gibisinden yorumlar bırakmış. biz de buradan kutlayalım happy birthday john! *
 • son dönemde sağlam bir üslupla yazan, gerçekten zeki ve gençlere edebiyat sevdirmeye kendini adamış nadir genç yetişkin roman yazarlarından.
  muhteşem bir edebiyat crash-course'u yapıyor ayrıca: http://www.youtube.com/…aljxtoeec9me62ztfqc0h6pe8vb

  tarih crash-course'lari da izlemeye değer: http://www.youtube.com/…ist?list=plbda2e52fb1ef80c9

  şimdiye kadar tek kitabı türkçeye çevrildi (bkz: alaska'nın peşinde).
  ancak the fault in our stars da yakında piyasaya çıkacak.
 • vakti zamaninda online kitap degis tokus edilen bir yerde adamin biri tucker max'in kitaplarindan birini verip karsiliginda john green'in yazdigi bir kitabi istedigini soyleyen bir ilan vermisti. sonra bu ilana john green bizzat kendi cevap verip "tucker max'in kitabini cop ogutucuden gecirip fotografini cekersen ben sana kendi kitabimi imzali olarak yollayacagim" demisti. baya sansasyonel olmustu falan.
 • mottosu "don't forget to be awesome"
 • aynı yıldızın altında, alaskanın peşinde gibi harika kitapları yazan, nerdfigher kişilik. okurken ağlar aynı zamanda da gülersiniz.
 • tumblr hesabında komikli maymunluklu videolarını paylaşan bu kişinin önümüzdeki 2-3 yıl içinde dünya çapında üne kavuşacağı gerçeği insanı şaşırtıyor.
 • okumaktan asla bıkmayacağım, aynı yıldızın altında, alaska'nın peşinde, kağıttan kentler, ve ilk aşk'ın yazarı. kitaplarında hep 16-18 yaş arasındaki bir grup genç anlatılır fakat hikayeler olaylar mizah yüklü anlatışıyla sevdiriyor kendisini. orjinal adam. bence. kimseye benzemeyen, kıyaslanamayan bir uslubu vardır daha çok yazsındır daha çok kitapları filmlere çekilsindir yine yazsa yine okurumdur.
 • aynı yıldızın altında* ve alaska'nın peşinde* romanlarını okuduğum yazar.

  aynı yıldızın altında için bir şey söyleyemem, hem okumamın üstünden baya zaman geçti hem de kitabın hikayesi bildiğiniz üzere hataları görünmez hale getirecek kadar hüzünlü ve kendine odaklayan bir hikayeydi.

  fakaat alaska'nın peşinde romanını şahane hikayesine, dahiyane alıntılarına, miles'ın sıradan gözükse de aslında ilgi çekici bir genç olmasına rağmen, bu malzemeler john green gibi gençlerin dilinden kitap yazmakta zorlanmamış bir yazarın elinde sönük kalmış gibi.

  hatta şöyle diyeyim john green, hikaye olarak dramatikliği ve gizemi ağır basan bu kitapta böyle bir eksiklik hissettirmese belki de alaska'nın peşinde, aynı yıldızın altında'dan daha önde olabilirdi. zira aynı yıldızın altında'da olacakları tahmin edebiliyorken, alaska'nın peşinde'de bir noksanlık hissetmeme rağmen olacakları hiç tahmin edemedim ve bu kitabı sürükleyici bir hale getirdi doğal olarak. gerçi burdan çıkarabiliriz ki aynı yıldızın altında'da da kitabı tahmin etmişken, güzel hikayeler yaratmasına ve kitapların akıcı olmasına rağmen john green'in anlatımında ufak da olsa bir eksiklik var. ha bu kitapları okunmaz yapıyor diye bir şey kesinlikle yok. zira kitaplar gerçekten güzel ama okurken bir şey eksik kalıyor işte. anlatmanın zor olduğu bir şey.