şükela:  tümü | bugün
 • ammerikanın yeni tenis kahramanı olmaya aday bir tenis çapkını. sırık boyuyla ivaniseviç kadar iyi servis çakıyor. lakin vuruşlarındaki estetik dövüşme kaygısı nedeniyle dayak yemekten kaçamıyor. ama o estetik kaygısı nedeniyle en fantastik sayılara imza atıyor. roddick kadar biraz düz oymanayı becerebilse efsane olması işten değil.
 • bugun amerika açık elemelerinde ilk seti federerden almış arkadaş. boy 2.06.
 • goliath gibi bi herif. servisleri ikinci kattan kullanir gibi cakiyor ama hem agir hem de backhandi zayif. is yapmaz
 • 1985 doğumlu, amerikalı tenisçi. şu an dünya sıralamasında 125. sırada, lakin kendisini pek hafife almamak lazım. neden bu kadar geç olmuş bilmiyorum ama profesyonel tenis kariyerine 2007 yazında başlamış bu genç raket. us open 2007 öncesinde 184. sıradaydı ve bu turnuvada 3. tura kadar yükseldi dahası 3. turda roger federer'den ilk seti almayı başardı. evet, profesyonel tenis kariyerinin 13. maçında fedex'ten set aldı bu çocuk, hem de sert zeminde. tenisi yakından takip edenler bunun hafife alınmayacak bir başarı olduğunu bilirler.

  toplamda 8 galibiyeti 5 mağlubiyeti var bugüne kadar. bakıyorum galibiyetler kimlere karşı alınmış diye. bir kez daha şaşırıyorum. dünya 10 numarası tommy haas, her ne kadar yaşlı olsa da ve artık tenisi bıraksa da ingilizlerin meşhur raketi tim henman gibi isimleri dize getirmiş. ayrıyetten, diğer galibiyetlerin çoğu da sıralamanın ilk 50 basamağında bulunan isimlere karşı alınmış. velhasıl ben bu çocukta gelecek görüyorum. 22 yaşında profesyonel olması ve tecrübe namına elinde topu topu 13 maçının olması çok büyük bir handikap lakin 2.06 lık boyunun avantajı ile attığı acelere, izlediğim tek maçında aldığı winnerlara ve hangi tenisçilere karşı galip geldiğine bakınca kısa sürede atp sıralamasında ilk 50 ye girebilecekmiş gibi gözüküyor. izleyip göreceğiz artık.
 • bugün romanya lı 28 numaralı seri başı victor hanescu yu 3-0 yenerek usopen 2. turunda marsel ilhan a rakip olacak abd li tenisçi.
 • servis atma yetisini çıkarsanız gayet düz ve basit bir oyuncu. servislerle bam güm çakıyor götoş yazık oluyor marsel'e.
 • goran ivanisevic'in oğlu.
 • vasat altı bir teknik ve çok iyi bir servisin bileşiminden ortaya çıkan vasat üzeri oyuncu.
 • andy roddick'i us open 09'da 3. turda eleyen tenisçi. setlerde 2-0 öne geçtikten sonra andy bir comeback gerçekleştirerek setlerde durumu 2-2 'ye getirdi. son set tie break ile isnere gitti. maçı da kazandı. eleman sırf servis üzerine bi oyuncu olarak tanımlanıyordu ancak file önü ve base line oyununu oldukça geliştirmiş görünüyor. fizik dezavantajı ile son sette oldukça yoruldu ama maçın sonunu getirmeyi başardı.
 • ivo karlovic'in tenis oynayabilenidir, bir ust versiyonudur.

  edit: bir de takintili. servis atmadan once topu iki kez bacaklarinin arasindan geciriyor, marsel ile olan macinda farkedememistim gerci.
hesabın var mı? giriş yap