şükela:  tümü | bugün
 • beni de hakkında şimdiye kadar yalnızca 1 entry girilmiş olmasıyla sasırtan şahıs.
  pixar için yapımcılığını vs. yaptığı kısa animasyonlardan bi kacı şu adresten izlenebilir:

  http://www.pixar.com/theater/shorts/index.html
 • pixar ve walt disney animasyon stüdyolarının baş kreatif direktörü.
 • ''sanat teknolojiye meydan okuyor, teknoloji sanatı teşvik ediyor... pixar'da çalışma şeklimiz buydu.'' diyen yönetmen.
  (bkz: pixar)
 • yegeni timmy'nin yarim saat boyunca oyuncaklarla oynadigi video bandini izlerken, timmy'nin oyuncaklari alip yere firlatmasi, agzina atmasi, oyuncaklarin uzerine salyasini akitmasi gibi goruntuleri cok sirin bulmus, bir yandan da bir oyuncak olsam bu bebek gozume bir canavar gibi gorunurdu diyerek tin toy isimli animasyonu olusturmus, ve tabi ki sonrasinda toy story serisi gelistirilmistir.

  sozlukte 3 entry'den cok daha fazlasini hak eden muhim bir adamdir vesselam.
 • 1996 yılında kendisiyle ve steve jobs ile yapılan bir röportajı mevcuttur. bir yönetmen ve animatör olarak, 3d animasyon filmin 2d den* farkını izah ediyor ve dahası

  edit: link güncellendi.
 • new york times'daki bir röportajında hayao miyazaki için "animasyon olsun olmasın, salt film yapımı açısından onun sahnelemesi, onun montajı, onun aksiyon sahneleri, filme çekilmiş en iyi eserler arasında. taratıcılık güçlüğü çekiyorsanız onun filmlerinden birini izlemek en iyi ilaç. biz pixar'da tıkandığımızda gidip onun filmlerini izler ve şuna bak deriz."
  demiştir.
 • toy story, a bug's life ve cars'ın yanında pixar'ın pek çok animasyonunda parmağı olan yapımcı, yönetmen, yazar kişi.
 • kendisi agir bir miyazaki sevdalisidir. vaktinde howl's moving castle'in ilk ingilizce gosterimi icin pixar'i ziyarete giden toshio suzuki'nin yaninda surpriz olarak gelen miyazaki'ye verdigi tepkiden bu adamin miyazaki'yi ne kadar sevdigi de gorulebilir.

  --- spoiler ---

  ilgili videonun ortalarinda bir roportaj var, roportaj sirasinda lasseter'in ofisini goruyoruz. icindeki cocukla barisik yasayan her insanin icinde kaybolup gidecegi bir ofisi varmis adamin o zamanlar.

  --- spoiler ---
 • çağımızın walt disney'i.öğrenciyken yaptığı animasyonlara bakarak bile ne kadar yetenekli ve hayal gücü geniş bir insan olduğu anlaşılabilir(bkz: nitemare)(bkz: lady and the lamp).ayrıca pixar belgesellerinde ve yaptığı röportajlarda görüldüğü üzere ofisinde tıka basa oyuncaklar;evinde ise tablonun arkasındaki düğmeye basılarak açılan gizli bir kapı,ayağınızın altında gezen minyatür bir tren ve tamamen hawaii tişörtlerinden oluşmuş bir dolap vardır.

  a day in the life of john lasseter: http://youtu.be/izre2muyvoq

  imagine - from pencils to pixels : http://youtu.be/lnsblf5cypg
 • big hero 6'in executive producer'ı olan süper insan.