şükela:  tümü | bugün
441 entry daha
  • hakkında hayatı boyunca görüşten görüşe daldan dala atlamış ve asla istikrarlı olamamıştır gibi yorumları malca ve abartılı bulduğum bana göre değerli sanatçı.

sen ananın karnından üstün insan olarak çıkmadın değil mi canım, ünlü ve sansasyonel oldukları için bu insanları allah zannediyorsunuz, ama bunlar da küçükken şimşekten korkup baya annesinin yanına giden insanlar. ilk kız arkadaşlarına açılırk3n çekinenler falan, sonra aniden bir şey oluyor bütün dünya sizi seviyor(!), fakat bu histerik kalabalığın hayranlığı ve mahremiyetsizlik hissi bir o kadar da psikolojik sorunu beraberinde getiriyordur eminim. hele hele uyuşturucu ve sanatın beraberliği düşünülürse,içine girilen ortamlar ve o sanal dünya insanı senden benden bir hayli fazla yıpratıyordur eminim. biz halk olduğumuz için ancak bizim beynimizi yıkadıklarını sanıyoruz ama bence elitizmin içinde de kendine has bir beyin yıkama sürecine maruz bırakılıyorlar ki bu ünlüler baya kolay deliriyor, ya da intihar ediyor, overdose oliyir falan. bak kubrick'e adam bir parça özgür olabilmek için eyes wide shot'ta bütün siyonistlere verdi veriştirdi, ne oldu? 4 güne de mefta.

bana kalırsa böyle sanatçılar, yani john lenon gibiler, hepsi değil, müziklerine ve sözlerine bakılırsa bir yerde kendilerinin de sistemin oyuncuğı olup ,artık insanlıktan çıktıklarını fark eden ve kafayı yemeden hemen evvel direnmek cesaretini kitlelere aşılayarak bir parça kitlesel ümit ve mutluluk yaratmak için (ölüm riskini göze alan) bayağı değerli insanlar. kısacası böyle çalkantılı bir hayatta değişmek baya normal, senin benim bile değiştiğimiz düşünülürse yani, bu kadar sivrilmiş birinin durduk yere öldürüleceğine de inancım açıkçası biraz düşük. bence içinde bulunduğu her çirkinlikten sıyrılma çabası ve insanlara verdiği umut onun bizden alınmasına sebep olmuştur.

kaldıki bugün hala şarkılarını çok üzgün olduğum anlarda dinleyip bir nebze iyi hissetmekteyim. sanırsam 2 güne doğum günüdür. iyiki bu dünyaya parmak basmıştır. şu sözlerle de gönlümü çalmıştır.

when they've tortured and scared you for twenty odd years,
    then they expect you to pick a career,
    when you can't really function you're so full of fear,
    a working class hero is something to be,
11 entry daha