şükela:  tümü | bugün
  • kendisiyle bundan 3 yıl önce tanışmıştım. benim o zamanlar çalıştığım, kurulmasında çok emeği olan bir genetik araştırma enstitüsünü (bkz: tgen) ziyarete gelmişti. ben çalışırken mikroskop odasına girdi, elimi sıktı ve ne üzerinde çalıştığımı sordu. (bkz: glioblastoma) üzerine çalışıyorum dedim. o nedir diye sordu, anlattım. en ölümcül beyin tümörüdür dedim. ortalama yaşam beklentisi 15 ay civarıdır dedim. teşekkür etti, ayrıldı. kısa bir süre sonra ben de tgen'den ayrılıp (bkz: mayo clinic)'e geçtim. aradan 2 yıl geçti ve kendisine glioblastoma teşhisi kondu. ameliyat için de çalıştığım mayo clinic'i seçti. duyduğumuzda çok üzüldük. çünkü biliyorduk ki bu hastalık ile, hele o yaşta, ancak 1-1,5 sene yaşayabilecekti. nitekim ameliyatından 1.5 sene sonra, 25 ağustos'ta, tedaviyi bıraktığını açıkladıktan 1 gün sonra aramızdan ayrıldı.
  • şu ışid’i kurmayan bir babam kaldı sanırım.

biri gelir bush kurdu der,ötelisi gelir obama kurdu der,bir başkası mccain kurdu der.maaşlı mısınız çocuğum siz ?

biraz beyin ya.
  • seçimin sonuçlanmasının ve ve kaybettiğinin anlaşılmasının ardından yaptığı konuşmada "obama'y tebrik ederim, obama dün rakibimdi, bugün başkanım oldu" demiş, "halk bana muhalefet görevi verdi" dememiştir. ezik değildir, işine ve çalışmalarına adam gibi devam edecek, obama'nın ayağını kaydırmak için uğraşmayacaktır. gerçi obama da durmadan ona sataşıp kavga çıkartmayacak, ülkesinin daha iyiye gitmesi için çalışacaktır. bizde neden böyle değil diye insanı düşündürür...
  • "zaten ben seçilsem de bir şey fark etmeyecekti. abd'nin politikası belli. gizli örgütler yönetiyor bizi. iyi oldu kazanmadığım, zaten yakında ölesim var" diye demeç vermiş cnn'e.
  • secilmemesine en cok ed harris bozulmustur. kariyerini amerikan baskanini oynamadan bitirecek adam. adamim. erkegin hasi, yigidim...
  • neredeyse hiç bir konuda düşüncelerine katılmadım ancak prensipleri olan ve ülkesinin çıkarını kendininkinin üstüne koyan ender cumhuriyetçilerdendi. ırak’ta amerikalıların yaptığı işkenceye karşı çıkması ve obamacare’in kaldırılmasına engel olması bile kendisini iyi hatırlamaya yeter.
  • kendisi cumhuriyetçidir; amerikan hükümetinde söz sahibi değildir ama sözü dinlenen bir adamdır. tayyip erdoğan hakkında birleşik devletlerden gelen ilk ciddi açıklamayı yapmış:

"i love turkey. but i think mr. erdoğan, in the view of many turks, is acting more like a dictator than a president." – senator john mccain

edit: pardon unutmuşum. kesin bilgi.

http://www.brookings.edu/…/06-us-middle-east-mccain
  • obamayı tebrik ettiği konuşmasındaki olgunluğu tbmmde ders olarak okutulmalıdır. yenilgiyi kabul edip "şimdi birlik olup birbirimize destek olmak zamanı" demek bizimkilere de nasip olur belki bir gün.
  • adamın kaybedeceği o kadar belli ki seçim günü herkes obama'yı konuşurken bir kişi bile yorum girmemiş kendisine. dostum amerikalı demişsin ama bu başkan zenci diyoruz ve kendisine kalan hayatında başarılar diliyoruz (daha da ne kadar yaşayacaksa artık).
  • cnn'de izledigim bir programında afganistanı kastederek "ben oralarda bulunmus biriyim, bolgeyi ve neler yapılması gerektigini cok iyi biliyorum; baskan olduktan sonra cok kısa zamanda usama bin ladini yakalayacagiz" diyen kisidir.
    roportajı yapan kisi nasıl diye sordugunda "su an sırlarımızı ifsa ederek dusmanın hazırlık yapmasını istemiyorum" demistir.

bu soylem tarzıyla gelsin bize basbakan olsun, yakisir. biz alisigiz ustelik