• kendisi yetenekli bir pilottur. kadimlerin uçan şehri atlantis'e ulaştıklarında, üstü olan albayın beklenmedik ölümü yüzünden atlantis ekibinin askeri liderliğini yapmak durumunda kalmıştır. kurnaz bir zekaya sahip olmasının yanısıra, tıpkı jack o'neill gibi tam bir golf tutkunudur.
  • pegasus galaksisinin bir numaralı jönüdür. rodney mckay ile birlikte tee lorel ilen hardi'den beri görülmemiş bir komedya ikilisi olmuşlardır, öyle ki mermi biterse wraith'i gülmekten öldürebilirler.
  • --- spoiler icermez.. amaa icerebilir de ---

esir aldıkları wraith'lere once -insan gibi- "ismin ne?/bi ismin var mı?" diye sorar, standart olarak (muhtemelen wraith karizmasindan oturu) wraith eleman tenezzul edip yanit vermez ve kahramanımız* da dogal olarak hic istifini bozmadan direkt kendisi bi isim uydurarak insani kopartir.. (bu isim misal; yeri gelir steve olur, yeri gelir bob olur, michael olur, todd olur).. benzer sekilde, yeni kesfettikleri ve bi isim verilmesi gereken her seye*** gereken ismi kendisi verir, baska insanlarin dandik onerilerini begenmez.. en boktan durumlarda bile espri yetenegini kaybetmeyerek gonullere taht kurmustur.. ne kadar cesur, karizmatik ve ta$ oldugundan bahsetmiyorum bile.
    beklenmedik bisiiler oldugunda, sıklıkla, "well, that can't be good" repligini kullanirken gorebilir ve duyabiliriz kendisini.

entry'sel not: zamaninda bunca $ey yazip yazip sonra kendisini bi kenara atmisim ya, yazuk ona, ayip bana.
  • (bkz: jack shephard)
  • stargate sg-1 de alınsınmı alınmasın mı diye düşünülürken jack o'neil ininde içinde bulunduğu helikopteri dron dan kurtaran, eskilerin koltuğuna oturduğunda gerekli gen e sahip olduğu fark edilince soru işaretleriyle stargate atlantise katılıp pegasus galaksisinde yaşamaya devam eden, sempatik ve çapkın karakterimiz.
  • koulrofobiden muzdariptir kendisi.atlantisin baş karakteri olmasına rağmen geçmişi hakkında bir şeyler öğrenebilmeniz için 4.sezona kadar beklemeniz gerekir.

bir de tesadüf müdür bilemiyorum ama john sheppard ismi macgyver'da executive story editor olarak gözükür.

(bkz: richard dean anderson)
  • wraith todd'un kankası. zamanda 48,000 yıl ileri gidip dönmüşlüğü vardır. sıklıkla emir komuta zincirinin dışına çıkar. bu sebeple üst rütbeli askeri personel kendisini pek sevmez. dr. weir, yakışıklı olması ve kadim geni sahibi olmasından dolayı atlantis ekibine girmesi için çok ısrarcı olmuştur. yakışıklı adamdır ama boş değildir. kafası çalışır.
  • major john sheppard stargate atlantis de ki esas oglanimiz eglenceli ve sempatik bir karakter. joe flanigan tarafindan canlandirilmakta.
hesabın var mı? giriş yap