şükela:  tümü | bugün
 • küçükken isminin johntra volta olduğunu sandığım koca kafalı karizma.
 • adın john travolta olacak ve ünlü olmayacaksın... dünya tersine döner.
 • kanser bu sefer de 28 yıllık eşi kelly preston'u dün elinden almıştır. ah jony ah! seneler önce de sevgilisi kanserden ölmüştü.

  şöyle bir çağda hele hele hollywood'da 28 sene evli kalmak da her babayiğidin harcı değildir.
 • tarantino kendisine , pulp fiction'da eroinman kiralık katil vincent vega karakterini oynaması için 12 saat dil dökmüştür.
 • bu gece yine kanal d'de yine yayinlanan face off'da nicolas cage rolunde muthis bir performans gostererek ayakta alkislanan oyuncu...
 • from paris with love , face/off ve pulp fiction gibi efsanevi filmlerde başrol oynamış ayrıca the expendables serilerinin birinde tartışmasız herkesin görmek istediği new jerseyli 59 yaşındaki aktör.
 • bir elbiseye de adını vermiş olan müzik ve sinema dünyasının ünlü ismi ..

  elbette böyle yazınca anlamsız oluyor ama gerçekten de 'travolta dress' olarak adlandırılan bir elbise var ..

  9 kasım 1985 günü, beyaz saray'da, başkan ronald reagan ev sahipliğinde bir akşam yemeği düzenlenir .. geceye john travolta, tom selleck ve clint eastwood gibi hollywood yıldızları da davetlidir ama onur konukları prens charles ve eşi diana'dır .. diana, john travolta ile dans etmek istediğini nancy reagan'a iletmiş ve o da travolta'ya direktif vermiştir .. salonda, travolta'nın 1977 yılı yapımı filmi 'saturday night fever'dan parça çalınmaya başladığında travolta, diana'yı dansa davet edecektir ve kararlaştırıldığı gibi de olur ..

  travolta ve prenses diana .. görsel

  bu dansı takiben diana’nın giymiş olduğu gece mavisi kadife elbise 'travolta dress' olarak anılır ..

  bahsi geçen gecede diana aynı zamanda tom selleck , clint eastwood ve elbette başkan reagan'la da dansediyor ..

  elbise, prenses diana'nın isteği üzerine, ölümünden yalnızca 2 ay önce, aids hastaları için çalışan yardım kuruluşlarına bağış amacıyla, bir açık artırmada 100.000 sterline satılır .. alıcı, florida'lı iş kadını olan maureen dunkel iflas edince elbise bu sefer 2013 yılında, yine bir müzayedede bu sefer 240.000 sterline, ismi açıklanmayan bir ingiliz iş adamı tarafından eşine hediye edilmek üzere satın alınır .. ve nihayet elbise 2019 yılındaki son müzayedede 'hrp'ye 264.000 sterline satılır .. hrp (historical royal palaces) bağımsız bir vakıf olup, tapu kayıtlarında sahipsiz gözüken ingiliz kraliyet saraylarının bakımından sorumlu bir kuruluş ..

  elbise, aşağıdaki twitter linklerinde de görüleceği üzere özel ambalajında, dondurulmuş şekilde kensington sarayı'nda izolasyon odasında (isolation room) saklanmakta ..

  elbise artık kensington sarayı'nda

  kaynak : independent.co.uk, hrp.org.uk, royalcentral.co.uk, wikipedia (çapraz çeviriler bana ait - türkçe kaynak kullanılmadı)
  görsel : https://edition.cnn.com/…-sale-scli-intl/index.html
 • önüne gelene dokundurmakta, durdurulamıyor efendim.

  http://eonli.ne/1gwbf8k
  http://usm.ag/1b5t4qa
 • şöhret ve varlığa rağmen acı dolu bir yaşam var ardında kendisinin. 1977 yılında sevgilisini kanserden yitirmiş. kollarında ölmüş o zaman. bugün kaybettiği eşinden doğan çocuğu da otistikti ve elim bir kaza sonucunda 2009 yılında ölmüştü. allah sabır versin çok acı.
 • canlandırdığı her karaktere ek karizma katan, çok çok karizmatik adam. hayranıyım kendisinin.