şükela:  tümü | bugün
  • 2. kitabı gözlerini sımsıkı kapat türkiyede satışa çıkmış olan yazardır
  • hakkında söyleyebileceğim ilk şey muhtemel bir kahve bağımlısı olduğudur. kitaplarını okuyan anlar.
  • kitaplarının ana kahramanı zeki dedektif david gurney, emekliliğinin ardından bile kendisini her defasında, zekice işlenmiş ve ülkede çok ses getiren cinayetlerin temel taşı olarak bulur. analitik düşünme yeteneği sayesinde bu esrarengiz olayları çözmeyi başarır.

aklından bir sayı tut 'un ardından gelen gözlerini sımsıkı kapat adlı eseriyle hafızalarda iyi bir yer etmiş yazardır john verdon

normalde pek sıkıcı bulduğum fazla ayrıntılı anlatımı bana sevdirmiştir kendisi. bir an da tamamiyle değişen olaylar ve akıl kemiren oyunlarla romanın sonunu sabırsızlıkla bekleyeceğinize kefilim.
  • let the devil sleep (şeytanı uyandırma) isimli yeni kitabı çıkmış yazar.
  • muhteşem romanlar yazan insan.reklamcılığı terkedip yazarlığa başlamış iyi ki de yapmış. dave gibi muhteşem varlığı iyikide hayata geçirmiş
  • şeytanı uyandırma adlı kitabıyla beni tekrar hayal kırıklığına uğratmış amerikalı yazar.kendisi sürükleyici bir dile sahip olabilir (ki polisiye kitaplarının ortak özelliğidir zaten ) ama nedense sonu yani cinayetin açığa kavuşması kısmında iyiden iyiye saçmalamaktadır.500 sayfa farklı şüpheliler üzerinden teorilerini kurup faili bulmaya teşebbüs eder ama sonunda hiç alakası olmayan öyle birini çıkartır ki aha katil bu diye..akılda soru işaretleri kalır ki ben son kitabında en az 5 çözülmemiş nokta bulabildim..sanki birileri hadi kitabı bitir teslim et bir an önce demiş da sonu aceleye gelmiş gibi..
  • dave gurney karakterini 3 kitaba konu etmiş ve bu tek bir karakterle mükemmel bir seri çıkartmış yazardır.kitapların yazılış tarzından anladığım kadarıyla çok geniş araştırmalar sonucu yazılmış , kurgusunda hiç çelişki olmayan , fazlasıyla gerçekçi kitaplar ortaya koymuştur.

kitaplara ön yargılı başlamazsanız fazlasıyla keyif alırsınız.her cinayette katilin kim olduğu merakı çekmekte ayrı bir zevk verir.

asıl mesleği de reklamcılıktır ama kitaplarını yazmak için tıpkı baş karakteri dave gurney gibi şehir merkezinden uzakta doğayla baş başa bir ortamda ikamet etmektedir...
  • aklından bir sayı tut ve gözlerini sımsıkı kapat kitaplarıyla polisiye türünü daha da çok sevmemi sağlayan yazar.

3.kitabını okuduktan sonra gelen edit: tüm kitaplarının girş, gelişme, sonuç kısımları çok benzer.