• king crimson, uriah heep, wishbone ash ve asia'da mikrofon tutmus gezgin vokalist
  • chris squire, keith emerson, greg lake ve simdi de john wetton.prog rock'un en iyileri ard arda ayriliyor aramizdan ama dinlemeye devam elbet.
  • melek olan rockçular kervanına katılmıştır. r.i.p.
  • vefat haberiyle üzüldüğüm basist/vokal.

uriah heep, king crimson ve en son da asia'daki performanslarıyla biliyordum abimizi. kulaklarda starless ile uğurluyoruz kendisini.

önce greg lake, şimdi john wetton. maalesef ki yıllardır dinlediğimiz insanlar artık yaslandılar. biz doğmamışken bu güzel müzikleri yaptılar, biz dinledik ve onlar görevlerini bitirip göçüp gidiyorlar. 5-10 sene sonra efsane gruplardan hiç kimsenin kalmayacak olması çok üzücü.
  • tevazu sahibi şaheserlerin tevazu sahibi muhteşem sesi vefat etmiş.
    yıldızsız ve kapkara :(
  • noluyor yahu? bir ay önce greg lake şimdi de kendisi göçmüş bu diyarlardan. adrian belew dikkat etsin kendine bence bu aralar biraz.*

şaka bir yana kendisi en sevdiğim king crimson albümünde* baslardan ve vokallerden sorumludur. yerine geldigi lake kadar bilinmese de en az onun kadar başarılı bir müzisyen abimizdir. anısına bir starless dinlemek şart olmuştur. huzur içinde uyusun.
  • 1974 tarihli red albümündeki performansı bambaşka idi. starless ile yıldızsız, kapkaranlık bir gökyüzüne çıkarıp, fallen angel ile yere çarpmış idi adeta dinleyicisini. hiç değilse beni.

bugün, dün oldu şimdi, yakın zamanda ölen bir diğer king crimson vokali greg lake’in ardından hayatını kaybetmiştir.

ne söylenebilir? sonsuzluk kelime değiştirdi.*
  • lise zamanlarıydı ilk bas gitarımı alışım. kendisini keşfetmeden evvel milyarlarca kez paul mccartney dinlemiş olmama rağmen bas gitara yönelip bas gitarist şantör olmak üzere ilk bas gitarımı alma sebebimdir kendisi.
  • bugun progrock mezarlığına kabul edilmiştir. bir fallen angel bir red yetim kalmıştır.
  • oldukça puslu, arabesk için çok uygun olduğunu düşündüğüm bir sesi vardır. epitaph ne kadar greg lake söylediği için epitaph olmuşsa, misal bir exiles da john wetton söylediği için exiles olmuştur. başka kimse söyleyemez.
hesabın var mı? giriş yap