*

şükela:  tümü | bugün soru sor
  • eylül veya ekim 2018'de çıkması beklenen film.
    johnny english reborn'un aksine ilk filmde bough karakterini oynayan ben miller bu filmde de oynayacak.
  • 12 ekim 2018'de vizyona girecek olan film.

fragman
  • olga kurylenko, emma thompson, jake lacy ve şanlı rowan atkinson'un da kadrosunda yer aldığı komedi projesi. türkiye'de 5 ekimde vizyonda.
  • james bond ve johnny english hayranı birisi olarak sinemada fragmanı başlarken oley be bond geliyor demiştim. johnny english’i görünce önce afalladım sonra çok sevindim. zira çekildiğinden haberim bile yoktu. adamın yaşadığı bile şüpheliydi. fragmandan anladığım kadarıyla konu olarak skyfall’ın parodisi olacak. ajanların deşifre olması, olaya kadın bakan müdahalesi vs. hatta oynayan kadın aşırı derecede berenice malhore’a benziyordu. belki de oydu. yalnız goldeneye’da geçen fransa’daki dağ yolu daha önce de kullanılmıştı. demekki doymadılar illa aston martin ile o yoldan tekrar geçecek. bir de başka gün öl filmindeki sanal gerçekliğe baya komik bir gönderme var.
  • absürd bir komedi filmi. bazı sahneleri fazlasıyla güldürüyor. çok uzatmadan 88 dakikada filmi bitirmişler. iyi de yapmışlar. ha bir de olga kurylenko sen ne güzel bir kadınsın hala.
  • 5 ekim'de johnny english tekrar iş başında adıyla bizde de vizyona giren bu filmin doğru adı: johnny english strikes again
  • "birleşik krallık tehlikede.
    başbakanın g12 zirvesin ev sahipliği yapmasına beş gün kala, mı7’nin güvenliği ihlal edilmiş ve sahadaki bütün ajanların kimliği açığa çıkmıştır.
    faili bulmak için tek umut emekli bir ajanı göreve getirmektir.
    ama çoğu ya ölmüş ya da ölmek üzeredir.
    mı7’nin müdürüne tek bir seçenek kalır ve seçeneğin adı da english’tir. johnny english."

filmin ayrıntılı yapım notu.
  • gitmenin vakit kaybı olduğu bir film. arada ülkelerini eleştirmeleri hoş olsada inanılmaz absürt ve güldürmüyor.
  • (bkz: johnny english 3) olarak da bir basligi var birlestirilirse hos olabilir. ben de burayi editlerim.

bence guzel film. ıngiliz humoru, ingiliz basbakani, fransiz bageti derken film bitiyor. ayrintilarla ve durum komedisi ile gulduruyor. degisik bir tarzi var komedisi mr. beandegil sanki eski lombak hikayesi izledim gibi oldu. filmde tuhaf bir absurtluk basindan sonuna kadar devam ediyor. kimsenin yadirgamamasi; kahkahaya bogulmamasi, sizin sinirinizi bozarak kahkaha attirabilir. diger yandan, absurt komedi sevmiyorsaniz, kendinizi kesebilirsiniz. ben severim. guldum, eglendim ciktim.
  • kafamı tamamen dağıtabileceğine ihtimal vermeyerek, yine de ne kadar keyif verse kardır diyerek izledim ve bayağı bayağı eğlendim. hani öyle çok mantıksal bütünlük, süper bir hikaye beklentisiyle izlemeye gerek yok ama 'gidem, izleyem, gülem' diyorsanız güzel bir opsiyon.