şükela:  tümü | bugün
  • iskoçya doğumlu sanatçı.

    kendisi pek tanınmasa da 1980 senesinde "tk records"dan çıkardığı odyssey isimli süpersonik disco funk single'ıyla insanı hareketlendirebilecek oynaklıkta şarkılar yapabilmektedir. bu abinin "odyssey part 2" isimli, adından da anlaşılacağı üzere ilkine devam niteliğinde olan, yine aynı oynaklıkta bir şarkısı da vardır.

    filmlere ve dizilere (özellikle de bbc için) beste yaptığı da olmuştur. hatta "love theme" isimli eseri -yamulmuyorsam- eski bir türk filmi olan boşver arkadaş'ta da kullanılmıştır. ilginç olan, bu abinin bbc ile olan işlerinde genelde orkestra ile çalışması fakat kendi kendine deneysel disco, dans ve funk şarkılarına da el atmasıdır.

    dediğim gibi pek tanınmasa da gta san andreas oynayan bünyelerin kulağına aşina gelebilir çünkü odyssey, bounce fm'de çalınan şarkılardan bir tanesidir. hatırlamak isteyen olursa buyursun diye: http://www.youtube.com/…njmljhedkne&feature=related
  • this is england serilerinde ** lol'un babasını canlandıran aktör.
  • (bkz: movements) isimli harika bir albüme sahip sanatçı. bu albümdeki bazı parçaları 1972 yapımı (bkz: ask ve cinayet melegi) isimli türk fiminde de dinleyebilirsiniz.